Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 8 a Linux

Ahoj, mám problém, mám starším ntb s nainstalovaným OS windows 8 na něm se mi strašně seká CS 1.6 tak bych chtěl skusit jestli to na linuxu nepude líp. A nevim jak mam nainstalovat oba, nejlepší by bylo kdyby při spuštění PC se mi objevily 2 možnosti: Windows 8
Linux
Nebo něco takovýho abych si moch při startu NTB vybrat...
Rozhodně nechci přeinstalovávat windows 8 protože tu už mam hodně programů a bylo by to moc složitý....

Děkuju za rady a pokusy o ně. :)

no právě, čet sem že windows 8 má jeden z nejhorších výkonl ve hrách tak doufám že to snad pude...eště to skusim přes liveID a jestli mi to bude vyhovovat tak du nainstalovat bud dualboot a nebo se nepovede a přijdu o všechny data a budu mít jen linux... :DDD

To je přeci jednoduché - vezme se soubor i CD-R, obé připoutá ke kůlu, obloží roštím a pro urychlení vypálení se doporučuje CD-R na krk připevnit váček s černým střelným prachem...

Jinak je pochopitelně možné nainstalovat i na externí médium, jen je třeba dát pozor, kam se chce nacpat zavaděč - žádané je právě na to externí médium a pokud možno kompletní.

Hlavně starší hry, které pod novými Win nejdou vůbec nebo mizerně (i se zapnutou Win "kompatibilitou"), jdou na linuxu pod Wine mnohem lépe.

Např. i hra co vyšla na WinXP, na stejném stroji běží na WinXP na 30fps, a na Wine 50fps, a Win Vista už to nespustí.

Je smutné že novější Win neumí spustit programy které na jeho starších verzích jdou, ale přes Wine jde spustit skoro vše.

Takže lidi, už to skoro mam, ale nevim co se to děje...je to nějaký rozbitý :DD

1. zapnu NTB a kliknu na F9 (boot settings)
http://www.pictureup.cz/user/836/1038-linux/475129 -20130423120901

2. vyberu USB hard drive, na který sem si už předtim nainstaloval linux, přes program kterej je na webech linux.
http://www.pictureup.cz/user/836/1038-linux/475130 -20130423120910

3.Objeví se mi takhle tabulka, tak to nechám ne default(skoušel sem už i všechno ostatní u všeho to stejné)
http://www.pictureup.cz/user/836/1038-linux/475131 -20130423120920

4.Najednou se v pohodě zapne ubuntu na cca. 3 sec. se mi tam objeví ta fialová obrazovka ubuntu a pak najednou
http://www.pictureup.cz/user/836/1038-linux/475132 -20130423121002
Tam dole je napsáno: http://www.pictureup.cz/user/836/1038-linux/475133 -20130423121016

Snažil sem se to co nejvíc popsat, a moc se vám omlouvám že vás pořá otravuju :(

fakt? no neřikej ono to vypisuje chybu??? to sem si nevšim, já myslel že to de uplně normálně :DDD né sorry

A de ten wubi spustit normáln ve windowsech? nebo to musim přes tu boot flasku??? já sem to totiž nikde nenašel že by šel normálně ve windowsech spusti tak aby sem si tim neposral windowsi

Takže, všem co mi pomohli nebo se o to aspoň pokusili děkuju :)
Sem rád že ste to vydrželi a nakonec se vám povedlo pomoct mi. Ted už píšu z Linuxu, mám tu i windows 8 i linux :)
Ted už jen ten counter strike jestli pude :D

Ještě jednou moc DĚKUJU