Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Teplota grafické karty

Prosím o radu ohledně teploty graf. karty. Prošel jsem si různé dotazy a odpovědi, ale k mému problému jsem nenašel řešení. Mám graf. kartu /cca 4 měsíce starou/ GeForce 6800 GS 512 Mb (AGP), není přetaktovaná, ovl. verze 91.47. Zatím jediný problém se objevil při hraní hry Ghost Recon 3, kdy hra chvíli běží plynule, pak se na pár vteřin začne "sekat", pak zase chvíli běží plynule (cca 2-3 min) a tak dokola. Jenom náhodou jsem se po ukončení hry podíval v ovl. na teplotu graf. karty a zde byla teplota jádra GPU: 101 st. Celzia !!! Tato samozřejmě nyní klesala. na cca 77 st. Celzia. Dotaz - je normální u této graf. karty taková teplota v zátěži, nebo mám řešit přehřívání. Jinak v jiném, o něco "slabším" PC tato hra běží neustále plynule, ve stejném nastavení. Konf. mého PC: WinXP Home, 1Gb RAM 400Mhz, AMD Athlon XP 3000+ (1800Mhz). Dík za rady Ivan

Tak jsem opět zpátky a pro ty, které by to mohlo event. zaujímat: Prvně jsem navštívil stránky Czech Computer a zajásal jsem. Krásný výkonný chladič: Arctic Cooling VGA Silencer 5 GF 6800 cena cca 500,- Kč, záruka 5 let, pro GeForce 6800. Objednal, zaplatil. Když jsem vyndal svou graf. kartu, již letmým pohledem mi bylo divné, že jaksi uchycení chladiče vespod karty asi nebude pasovat. Nepasoval... Po sundání původního chladiče jsem dále zjistil, že taktéž plochy pasivního chlazení na kartě mají jiné rozložení. Uronil jsem slzu nad svou blbostí a důkladně jsem vyčistil původní chladič, řádně natřel pastou všechny plochy a naist. zpět. Došlo na Vaše slova ohledně odfláknutého natření ploch výrobcem pro odvod tepla u procesoru atd. Teď má karta v nezatíženém stavu cca 49-50 st. C a při zatížení cca 68-75 st. C. A to jsem ještě nedělal ty tunely. Ale závěrem: pro zájemce mám doma výše uvedený chladič, pro mne k ničemu, pokud by měl někdo záujem, tak mi zde odepište, na ceně se určitě domluvíme, já ho nemám na nic. (Chladič je pro verzi ULTRA, GT a na obalu je uvedeno že i pro v. 7800).