Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výmaz nepotřebných souborů ze starého záložního adresáře windows+program files

Potřeboval bych nějak elegantně vyřešit výmaz starých nepotřebných souborů z adresáře windows+program files. Jedná se o *.exe *.dll a podobně. Většinou udělám při přeinstalaci adresář _záloha kde přemístím všechno co na disku je..jenže teď když řádí ty viry je projíždění všech souborů po čísté instalaci v adresáři záloha ubíjejíci. Tak jsem si řekl že zkusím nějak promazat _\zaloha\windows _\zaloha\program files. Zkoušel jsem různé dávkáče ale nějak to není ono-půlku věcí to odmítne smáznout asi kvůli nějaké ochraně názvů souborů a je to dost neefektivní psát to jako dávkáč.

Nechci smazat celé ty adresáře, v program files jsou někdy *.jpg když je program na alba stupidní a někteří jedinci jsou určitě schopní ukládat i do adresáře Windows. Jde o Win XP. Nepoužíváte někdo něco vhodného ?

Snad to nebude moc od tématu, ale chtěl jsem poprosit o radu, zda-li je možno vymazat (bez katastrofálních následků) ty nepříjemné podadresáře s velmi neestetickými názvy ála: "$NtUninstallKB899589$" apod.? OS W-XP.