Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win 8 aktivacia

Dobry den mam otazocku.
Asi pred 29 dnami som si nainstaloval WINDOWS 8, ale som ho este neaktivoval. Kolko mi pojde bez aktivacie ??
Ziadnu hlasku ze mi zostava X dni neukazuje.

Win8 sa dá používať aj bez aktivácie. Zrejme neexistuje lehota do kedy treba Win8 aktivovať. Samozrejme budú vyskakovať občasné pripomienky na aktiváciu - dajú sa ignorovať.
Bez aktivácie nebude možné použiť niektoré funkcie ako napr. osobné prispôsobenie obrazovky, obnova systému a iné nastavenia...

no ano, niekedy mi vyskoci , ze ho treba aktivovat ale vzdy to zrusim .
Cize mi pojde vzdy, len nebudu mozne niektore nepodstatne nastavenia atd.. ?
A ako sa tvari windows pokial nieje aktivovany ? Je ako nelegalny ?
Tak potom naco ho aktivovat ked vzdy pojde aj bez aktivacie.

Produkty společnosti Microsoft je nutné aktivovat, aby bylo zajištěno, že každá kopie produktu bude nainstalována pouze na omezeném počtu počítačů, který je uveden v licenční smlouvě s koncovým uživatelem (EULA). Aktivaci lze provést pomocí telefonu, modemu nebo Internetu. Žádné z informací shromážděných během aktivace nebudou použity k osobní identifikaci.

Čiže ak niekto použije ten istý produktový kód ako máš Ty a aktivuje si Win8, potom nastane toto:

Ak to­tiž Mic­ro­soft usú­di, že pro­duk­to­vý kľúč je fa­loš­ný ale­bo uk­rad­nu­tý, po­tom OS auto­ma­tic­ky zme­ní ob­ra­zov­ku na čier­nu, za­čne zob­ra­zo­vať hlá­se­nia, že ope­rač­ný sys­tém je ne­le­gi­tím­ny, a po­čí­tač sa bu­de vy­pí­nať kaž­dú ho­di­nu.

tak sa priprav na to, ze po 30 alebo 60 dnoch ti to proste chcipne a bez kodu sa dalej nepohnes.
To ste tuna vazne tak naivni ze si myslite, ze vas MS necha vyuzivat ich OS zadarmo naveky? Naco by ho potom predavali?

Ze nevies co je product key a veselo si instalujes systemy, to si snad robis prdel....pretoze sa jedna o zakladnu vec, ktoru ma clovek, ktory instaluje OS davno vediet.