Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém při přehrávání dlouhých Youtube videí

Zdravím,

mám už delší dobu problém s přehráváním dlouhých videí na Youtube - cca nad 30 minut v 720p a 1080p. Když se video celé stáhne (šedý pruh v Youtube přehrávači doběhne nakonec), tak se začne přehrávání sekat, protože prohlížeč (dělá to Opera i Firefox) zcela zaplní RAM (mám 4 GB) a pořád se něco zapisuje/čte na harddisk. Mám pocit, že se to video snad někam přesouvá... Každopádně je počítač v tu chvíli nepoužitelný, dokud nezavřu tab s tím Youtube videem.

Mám Windows 7, aktuální verzi Flash pluginu i obou prohlížečů. Ale trápím se s tím už hodně dlouho, takže v to nebude chyba konkrétní verze.

To swapování počítač zpomaluje výrazně.

Jak poznáš, kam si zrovna počítač ukládá data a kolik? A jak poznáš, že zpomalení PC je dané tím stránkováním?
Nenapsal jsi sem sestavu, takže to nemusí být vina stránkovacího souboru, ale třeba slabého HW. Když si to dlouhé video z YouTube stáhneš do počítače a pak si ho spustíš, tak se to chová jak? Nejsem si ani moc jistý tím, že ten průběh "předstahování" během přehrávání odpovídá skutečné velikosti toho videa. Je to možná jenom zaplnění cache flash playeru.

Počítač je zpomalený, když se zaplní RAM a začne se zvyšovat využití pagefile - sleduji to na widgetu, který mám na ploše. Takže předpokládám, že je to právě tím stránkováním.

Konfiguraci je psal výše: Core i3, GeForce 310M - to by snad na Youtube HD videa mělo stačit.

Pokud si video stáhnu, tak běží zcela plynule. Přehrávám bez problému i filmy s mnohem vyšším datovým tokem.

A ta cache Flash playeru se dá nějak nastavit?

Firefox má dlouhodobě (u některých sestav) problémy s přehráváním flash videí. Zkus nainstalovat nějakou nižší verzi Flash Player pluginu pro Firefox - cca. verzi 10.3
Jak je to u Opery, nevím. Možná potřebuješ naopak aktualizovat.
Kontrola současné verze: plugincheck
Starší verze: http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-fl ash-player-versions.html