Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mobil SAMSUNG nebo SONY

Dobrý den nemůžu se rozhodnout jaký mobil si mam vybrat .

Konkretně bych chtěl SAMSUNG nebo SONY a to
Sony Xperia Tipo nebo Samsung S6500 Galaxy Mini II. (asi sony)

Prosím poradte mi jaký si mam vybrat.

Pište prosím vlastni zkušenosti atd.

k SONY mam odpor, protoze jejich TOP modely jsou stejnej spotrebak, ktery vydrzi maximalne po dobu zaruky (2 roky) jako telefony za par kacek, ale u tehlech levnejch je to jedno, spotrebak je to vsechno, 2 roky je na to zaruka, takze to vyreklamujes, pokud neco bude a pak to stejne vyhodis.

To považuju u mobilu za nepodstatnou informaci. Hraju si s Nokií E71, HTC Sensation, koupil jsem si na pokusy ZTE Blade. Ani u jednoho telefonu vlastně nevím, kolik má barev. Prostě to má barevnou obrazovku a hotovo.

edit: Tak schválně. Jeden telefon má úhlopříčku 3,5" a 262 tisíc barev. Druhý 4,3" a 16 milionů. Oba mají jas na maximum. Oboje jsem v grafickém editoru upravil na stejnou velikost, barvy jsou původní. A teď mi napiš podle obrázku který z nich má kolik barev. A nepodvádět! Pro kontrolu, telefon s Androidem 4.1.2 má 16 milionů, telefon s 2.3.7 262 tisíc.

[http://pc.poradna.net/file/view/13909-screen-jpg]

Vazne je na tom Bladeovi 262tisic ? Nekde jsem snad cetl, ze udajne ma mit displej vic barev, jen to nepodporoval original Android. Teda ze gen1 mel 262tisic hardwarove, zatimco gen2 uz ne a ze update na Cyanogenmod ty barvy rozsiri na plnej pocet. Ale bylo to myslim nekde na foru, tak za to ruku do ohne nedam, ja to nikdy neresil.

Já měl Sony X8 a pak mini Pro a spokojenost X8 jede pořád bez chyby i když se naní na Heuréce nadává ako sviňa .Jediný mínus u obou je baterka při vyplejch kravynách jako wifi atd X8 tak 5 dní a Pro 4 dny při zaplejch a jejich používání den dva.Takže se Sony spokojenost.

Stridave zatazeno, o vikendu skorojasno. :-)

Zpocatku to byly vyborny smartphony, pak se zacali horsit a horsit a posledni dobou uz to bylo docela tragicky, no ale ted posledni model HTC One se jim povedl na jednicku.

Rozumej tragicky HTC je horsi nez Samsung, alespon co se tyka TOP modelu, ale stale lepsi nez Sony.

Redmarx to vystihnul úplně přesně :-D
Mám HTC už kvůli tomu, že Samsung si dokáže koupit každý, nechcu žít ve světě kde má každý mobil stejné značky (Apple a Samsung). Pokud od toho mobilu neočekáváš nějaké rootování, flashování atd. můžeš jít do HTC, Samsung jsou komunitní telefony.

Kupovat si HTC abych byl jiný? Mám Sensation a jiný si nepřipadám. HTC má taky každý, já sice nemám potřebu se odlišovat, ale co v okolí vyvolává reakce je spíš ZTE.
S tím, že pokud nechce rootování a tak dál bych nesouhlasil. Na HTC jsou velmi dobré ROM, já používám po vyzkoušení mnoha CyanogenMod 10 (JB 4.1.2). Verze 4.2.1 už se taky vaří celkem dlouho, ale ta, co mám já, je dá se říct bez chyb a perfektně stabilní.

ZTE na MWC připravoval velký nástup, ale vidím to na něco ve stylu Huawei, i když ZTE má co nabídnout. Už mě nebavilo motat se kolem Samsungu, proto HTC. V tazatelově cenové kategorii moc komunitních mobilů nebude. Na můj HTC Desire X, který je celkem dobrý lower-mid-end je komunita malá a ROMky prakticky žádné.

Podle me ZTE na nejakej velkej nastup nema a vubec bych je neprirovnaval k Huawei, ktery jsou minimalne o dva stupne vys. Od Samsungu bych bral Galaxy S3, od HTC model One, teda TOP modely, ktery si ale financne nemuzu dovolit. Teda prave uvazuju nad Huawei Honor 2, kterej je sice kvalitou preci jenom pod onema telefonama od Samsungu a HTC, ale porad uplne nekde jinde nez jakejkoli model od ZTE. (ZTE je proste "cina" a na jejich pozici se tlaci spousta dalsich mensich cinskych firem.)

Pár dní před vyřazením z nabídky při doprodávání skladů jsem ho tam koupil, oficiální cena byla 2100. Za tu samou cenu mi ho nabízeli i v O2, protože měli v akci LG Optimus L3 za tuhle cenu a když už jsem byl ve třetím obchodě a nikde ho neměli, tak se slitovali. Těm jsem oznámil, že se kdyžtak vrátím.
Co jsem tak koukal, tak i za 2100 to bylo s přehledem lepší, než to, co je tam kolem té ceny teď.

Ono se občas vyplatí znát pár lidí. Jednu dobu jsem měl možnost odebírat v Mironetu zboží za nákupní ceny i s přikývnutím vedení.

ZTE je proste "cina" a na jejich pozici se tlaci spousta dalsich mensich cinskych firem.

Já ZTE v téhle pozici například nevidím, ale to je věc názoru, dělají od těchto čínských šmejdů rozdílné telefony. Huawei je pro mě značka, kterou bych si koupil v největší nouzi, ač mi poskytne průměrný komfort za cenu nižší kvality. Huawei se dostalo dále, ale není to tak dlouho, mohli být taky na úrovni ZTE.

Jedinnej problem, kterej ma Huawei je, ze nedokazou telefony lifrovat na trh vcas, ale maji i v Cine hrozny zpozdeni a do Evropy se jejich telefony dostanou, kdyz uz vsichni nakoupej u konkurence. Ony tyhle zpozdeni jsou pro Cinu typicky.
Na druhou stranu Huawei maji svoje procesory a zabyvaji se opravdu vsim i vyvojem, zatimco ZTE jsou typicka monterska firma!

Nevím co všichni máte proti Sony,nicméně si tazatel může k jednotlivím modelům project recenze od uživatelů o spokojenosti nebo naopak .I když na tu X8 se tam jenom nadává jak se seká atd ve velkým,tak já mam nejspíš štěstí na kus a Sony Ericsson Xperia Mini Pro tam je 348 lidí spokojeno a 28 ne tak to zas tak mizerná značka asi nebude.:-)