Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna kondenzátoru u staré základní desky

Dostal jsem se ke starému pc. Krásná bedna Colorsit Atrix - dnes už jen historie. Byla tam deska K8N neo platinum, socket 754. Deska funguje dobře, ale všiml jsem si že kondenzátor vpravo nahoře vedle čipsetu n-force 3 se začíná nepatrně nafukovat. Ponechme stranou otázky napětí, kapacity a polarity. O těch jsem si toho tady i jinde něco přečetl.
Co mě zajímá je možnost poškození spojů základní desky. Nikdy jsem to nedělal a s mikropájkou nemám moc zkušeností. Tak jsem to včera zkusil na jedné nefunkční základní desce. První dva se mě podařilo utrhnout, tak jsem využil jednu radu - použít trochu pájky s kalafunou, čímž se spoj prohřeje a kondenzátor lze vyviklat ven. V celku to fugovalo, ale přece jen nějaké drobné stopy to zanechalo. Bohužel ten kondenzátor co potřebuji vyndat je uprostřed husté sítě spojů a docela se bojím že by se mohly poškodit.
Máte s tím někdo zkušenosti? Nešlo by tam nalepit nějakou ochranu? Nebylo by lepší nechat tu desku pracovat a teprve až se objeví nějaké potíže se pokusit o výměnu kondenzátoru?
Předem děkuji za pomoc.

Tak ti neviem. Bez toho olova sa tie spoje trhajú, oxidujú.
Pre tazateľa : Ja tam namiesto odsávania trošku pájky pridám, aby sa spoj lepšie prehrial a kondenzátor ľahšie vybral. Pre vloženie nového s primerane skrátenými vývodmi, rovnaký postup.