Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zostava

Zdravim Vas,

rad by som Vas poprosil o rady ohladne kompatibility mnou vybranych kompomentov ( popripade ich obmenu v pripade nekompatibility ) + doplnenie chybajucich sucasti

PC si necham zlozit, periferie mam, zvukovu kartu mam ( SB Recon 3D )

Priority: vykon

1. FINANČNÍ LIMIT 40 000 Kč

2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY
- hudba (sonar x2, cubase, ableton, )
- grafika (photoshop, lightroom...)
- z casu na cas hry ( Dota 2, WoW, CoD )

3. OPERAČNÍ SYSTÉM - win 7 ( dokupim k zostave )

4. SESTAVÍTE SI PC SAMI? nie

5. MONITOR mám (1920x1080)

6. další požadavky: moznost taktu procesoru , raid 0, SSD disk na system + zvazujem druhy SSD disk na cache pre cubase + photoshop.

Raid 0 - mam otazku tykajucu sa skusenosti s integrovanym radicom na MB MSI. Je to postacujuce, alebo skor odporucate dokupit samostatny radic na raid ?

Prikladam obsah kosiku, ktory som si zatial vytvoril :

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1LIT0 11INA011QX6021SLX011PYY011TLS01

Vsetkym vopred dakujem za reakcie.

S pozdravom
Forrest Gump

@prne - Co sa tyka raid 0, tak viem ze ak mi odide jeden disk, tak pridem o vsetky data ( co sa mi moze stat aj v pripade 1 disku, aj ked MTBF je nizsie). Samotnu zalohu dat, ktore potrebujem mam vyriesenu datovym NAS uloziskom, cize neuvazujem na mirroringom. V tomto pripade mi ide iba o rychlost zapisu/citania. Do raidu chcem hodit klasicky 3,5 palcovy disk. SSD nechcem davat do raidu, 1st SSD na system, 2nd SSD len ako cache na operacie s grafikou a hudbou

@host - nevies mi povedat ci samotna rychlost toho disku je aspon porovnatelna s raidom 0 ?

VR má minimum na konci disku okolo 120MB/s, běžné disky cca 55MB/s, takže ano, měl by být výkonnější, než R0 z běžných 7k2 RPM disků:

[http://extrahardware.cnews.cz/sites/default/files/ pictures/archive/clanky/archive/2012/05kveten/test -recenze-wd-velociraptor-wd1000dhtz-vykon-srovnani /screenshots/800/1tb-wd1000dhtz-velociraptor-08-hd tune-benchmark-write.png]

http://extrahardware.cnews.cz/recenze-test-review- wd-velociraptor-wd1000dhtz-terabajt-na-10-000-otac kach/strana/0/2

Sám mám "starý" 300GB model a s běžnými disky je to nesrovnatelné. A osobně bych se jakémukoli "win-RAID" vyhnul velmi velkým obloukem (to platí i pro intelí softraid, řešil jsem ohledně toho už několik průserů).

Máš tam nesmyslné paměti (CPU oficiálně zaručuje max. DDR3-1600). Navíc mají napětí mimo JEDEC standard.
Chceš taktovat CPU? - pak potřebuješ verzi s "K" na konci typového označení.
Doplnil jsem bednu + zdroj + chladič, vyměnil ty paměti+CPU a HDD jsem nahradil WD BLACK (5 let záruka)
Pak by to mohlo vypadat takto, ale určitě budou ještě další připomínky:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1INA0 11TLS011PYY010WV8011SMI011PPD011LIU0100BN011TA0011 88U01

Za ty peníze to jde postavit takto komplet -
Návrh Intel i7 K IB + sestavení/otestování + instalace OS Win 7 Pro SK
/1 565,-€ = 39 314,-/

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1LXL0 11PPD011LIU011X0M011XPU010UF7011RAD011KXK011SDA010 0BN011LVE011P3S01

(s dostatečným výkonem, možností přetaktu, s rychlým spolehlivějším systémovým VR (o proti SSD) + 1TB datovým/odkládacím diskem)

Mechanikou myslis DVD? Osobne a hodne lidi uz nic takoveho nepouziva, nektera mechanika jako HDD(diskovy, mechanicky)se jiz od listopadu prestavaji vyrabet, budou je nahrazovat SSD disky atd.( da se zapojit-DVD-USB)
Ten FX je urcite lepsi na prataktovani nez I7, v oblasti jakou pise tazatel je FX vyhodnejsi a oproti i7 i lepsi v nektery multi-core aplikacy, photoshop,,,,cenove lepsi.
Asus ROG nejlepsi kvalita desky na Overclock co muze zehnat.
Ty ramky muze vzit jinaci, ale ten chladic na tech ramkach(ten zubatej)dela svou praci, kdyz taktujes i RAM ;)

Zdravim Vas,

v prvom rade Vam chcem vsetkym podakovat za Vase reakcie, navrhy, pripomienky atd. Zvazil som vsetky moznosti, ktore ste tu spomenuli. Presiel par for, recenzii, testov. Rozhodol som sa, ze stroj, co si dam vyskladat,bude vyzerat asi takto :

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1KS60 11TA0011PPD01188U011LIU011INA0115LA011TLS011PYY011 SDA011LVH01

Vysvetlivky :

Chladic CPU - pri pretaktovani procesoru sa nebudem snazit o ziskanie co najvyssieho taktu. Bude mi postacovat stable 4-4,2 GHZ co by mal tento chladic utiahnut. Na vyssie takty zatial ist nepotrebujem a asi ani nebudem chciet ist a v pripade ze ano, dokupim si kvalitnejsie chladenie.

SSD - len na system
HDD - ostatne aplikacie. Niekto tu spominal a dokonca aj po precitani recenzii na ten VelociRaptor,bolo spomenute, ze rychlost tychto diskov je naozaj fajn. Bolo takisto napisane, ze pri sposobe zapisu, akym pracuje toto WDcko je idealne programy, ktore su casto pouzivane a je potrebny rychly r/w treba instalovat ako prve.

MB - je to taka zlata stredna cesta. Ako som spomenul - obrovske frekvencie ziskat z procaku nechcem - taka zlata stredna cesta

GPU - MSI sa mi celkom paci :) Nic logicke mi nenapada :)

Vdaka Vam za dalsie pripomienky a sprdnutia co som mal dat inac :)

PS : k tej grafike dostanem Metro, Dead Space 3 a dajaky F2P kupon . ja to nepotrebujem, takze si piste zaujemci. zadara Vam to poskytnem ( update - preferujem ludi, co sa vyjadrili k mojmu threadu )