Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zostava

Zdravim Vas,

rad by som Vas poprosil o rady ohladne kompatibility mnou vybranych kompomentov ( popripade ich obmenu v pripade nekompatibility ) + doplnenie chybajucich sucasti

PC si necham zlozit, periferie mam, zvukovu kartu mam ( SB Recon 3D )

Priority: vykon

1. FINANČNÍ LIMIT 40 000 Kč

2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY
- hudba (sonar x2, cubase, ableton, )
- grafika (photoshop, lightroom...)
- z casu na cas hry ( Dota 2, WoW, CoD )

3. OPERAČNÍ SYSTÉM - win 7 ( dokupim k zostave )

4. SESTAVÍTE SI PC SAMI? nie

5. MONITOR mám (1920x1080)

6. další požadavky: moznost taktu procesoru , raid 0, SSD disk na system + zvazujem druhy SSD disk na cache pre cubase + photoshop.

Raid 0 - mam otazku tykajucu sa skusenosti s integrovanym radicom na MB MSI. Je to postacujuce, alebo skor odporucate dokupit samostatny radic na raid ?

Prikladam obsah kosiku, ktory som si zatial vytvoril :

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1LIT0 11INA011QX6021SLX011PYY011TLS01

Vsetkym vopred dakujem za reakcie.

S pozdravom
Forrest Gump

Zdravim Vas,

v prvom rade Vam chcem vsetkym podakovat za Vase reakcie, navrhy, pripomienky atd. Zvazil som vsetky moznosti, ktore ste tu spomenuli. Presiel par for, recenzii, testov. Rozhodol som sa, ze stroj, co si dam vyskladat,bude vyzerat asi takto :

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1KS60 11TA0011PPD01188U011LIU011INA0115LA011TLS011PYY011 SDA011LVH01

Vysvetlivky :

Chladic CPU - pri pretaktovani procesoru sa nebudem snazit o ziskanie co najvyssieho taktu. Bude mi postacovat stable 4-4,2 GHZ co by mal tento chladic utiahnut. Na vyssie takty zatial ist nepotrebujem a asi ani nebudem chciet ist a v pripade ze ano, dokupim si kvalitnejsie chladenie.

SSD - len na system
HDD - ostatne aplikacie. Niekto tu spominal a dokonca aj po precitani recenzii na ten VelociRaptor,bolo spomenute, ze rychlost tychto diskov je naozaj fajn. Bolo takisto napisane, ze pri sposobe zapisu, akym pracuje toto WDcko je idealne programy, ktore su casto pouzivane a je potrebny rychly r/w treba instalovat ako prve.

MB - je to taka zlata stredna cesta. Ako som spomenul - obrovske frekvencie ziskat z procaku nechcem - taka zlata stredna cesta

GPU - MSI sa mi celkom paci :) Nic logicke mi nenapada :)

Vdaka Vam za dalsie pripomienky a sprdnutia co som mal dat inac :)

PS : k tej grafike dostanem Metro, Dead Space 3 a dajaky F2P kupon . ja to nepotrebujem, takze si piste zaujemci. zadara Vam to poskytnem ( update - preferujem ludi, co sa vyjadrili k mojmu threadu )