Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat nový andrioid

Dobrý den chci si koupit mobil z roku 2011 celkem dost dobry puvodní cena byla kolem 10 000kč
Ted stojí asi 3300kč

Displej ultra amoled 6,7 milionu barev
cpu 1 ghz
ram 512mb
pamět mobilu 150 mb

android 2.něco

a chtěl bych se zeptat jestli by tam šel dat android 4.0 (podle mě by hw mohlo stačit sony xperia tipo je slabší a má ho.)

Chtěl bych vědět postup instalace + kde se dá stáhnout android 4.0 (4.0 Ice Cream Sandwich)

Díky za rady
ps : mobil je lg optimus sol

Mas tri moznosti:
1. novejsi firmware (novejsi OS) poskytuje vyrobce mobilu, stahnes a podle pokynu od vyrobce nainstalujes.
2. novejsi OS poskytuje pro tvuj typ mobilniho telefonu komunita, opet stahnes a postupujes podle pokynu.
3. novejsi OS nikdo pro tvuj telefon neoptimalizoval, bud teda budes zit se starou verzi nebo si stahnes zdrojovy kod novejsiho Androidu a optimalizaci na tvuj telefon si vyrobis sam, pokud to teda umis (variantu 3 u tebe nepredpokladam, to by ses tu neptal, jen jsem ji pripsal na doplneni, abys vedel o vsech moznostech + stejne vznika i varianta 2)

Z dotazu je zřejmé, že jsi na nejlepší cestě vyrobit z telefonu těžítko.
Pro tvoji informaci. Jednotlivé telefony i firmy vyrábějící telefony používají různé varianty Androidu.
Jde li to a má li firma zájem sama dodá odladěný vyšší Android.
Další možností je, podívat se na fórum zabývající se touto problematikou, zda je dostupná neoficiální vyšší (amaterská) varianta .
Tudíž - Technické parametry nemají na to, zda 4,0 vleze, nebo ne vliv.

Nevím jestli je to dobrý zdroj ale našel jsem stránku kde je napsaná podpora pro mobily lg a podpora pro android ice cream sendwich . A je tam aj lg optimus sol .

Mohl by se nato někdo podívat a říct mi anglicky až tak dobře neumím a google chrom to nechce nějak přeložit .

línk : https://www.facebook.com/notes/lg-mobile/ice-cream -sandwich-ics-os-upgrade-schedule/334420639902596

Díky za pomoc.

Mas li na mysli LG Optimus Sol, o kterem jsme se bavili vcera v jinem vlakne, tak ten jiz zustane na starem Gingerbreadu 2.3.4, bohuzel, vyrobce se sice nechal slyset a vydal jakysi oficialni seznam zarizeni ktere dostanou upgrade na ICS, na tomto se objevil i LG-E730, potvrzen byl tento upgrade i na ofiko fejsbukovych strankach LG, jak ale pisu, bohuzel. Timto byl jeste donedavna tento vyrobce jinak celkem kvalitnich telefonu povestny, z modelovych rad roku 2011, dostal ICS pouze Optimus 2X. A proc trvas za kazdou cenu na Androidu ICS, tento mobil je zcela zivotaschopny i s onim starym Androidem, zadne bugy ani nahodne restarty se nekonaji, system jako takovy je pro dany model dobre optimalizovan. Doporucil bych namisto puvodni nadstavby Optimus UI 2.0, ktera je jako default pouzita, nahradit daleko sviznejsim a vyborne customizovatelnym Go Launcherem, tento si ukousne necele 3MB!! jiz tak nevelke RAM pouzite v telefonu(puvodni nadstavba UI 2.0 temer 40MB). Dalsi reseni je tady jiz zmineno, ROOT a nahrani neoficialni ROM, pokud s tim nemas zkusenost, nechej to byt, z telefonu vyrobis tezitko do kancelare:-) Jo jeste nevim kde jsi vzal udaj o vnitrni pameti telefonu tech 150MB. V zakladu ma 1GB, z toho je volnych po prvnim spusteni neco pres 900MB pro aplikace.

Ale, ale, starsi ICS jede pouzitelne i na slabsich strojich, viz napr. HTC Desire C, bezici na starem MSM72...(S1) s Adreno 200, zalezi jak si vyrobce pohraje s optimalizaci systemu pro urcity model founu. Samozrejme neni duvod pokouset se nacpat neoficialni novejsi Android tam kde stary puvodni slape jak hodinky.

on telefon neni len CPU a RAM ale trebars aj display, tlacitka, nejake tie vodive cesty na plosaku, reproduktor, sluchatko, USB konektor (ktory moze byt zapojeny inac), a este X nejakych chipov na doske. Mas pocit ze to je jedno? Neni.

Co sa tyka rozdielu novy vs stary, v starom je napr. podpora flash. V novom tusim neni takze je este horsi :-D