Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení WiFi v "zamořené" zóně

Dobrý den všem, chtěl bych vás požádat o radu ohledně nastavení ADSL Routeru ZyXEL P-660HN-T3A, resp. ohledně nastavení Wifi. Bydlím v centru města a tak je tady v okolí dost Wifi sítí. Pomocí InSSIDeru jsem si udělal obrázek ohledně rozložení sil na kanálech tady kolem. Nejlépe jsem na kanále 1 a jelikož mám ADSL, nastavil jsem Wifi na 802.11b+g místo b+g+n. Sice si myslím, že více se již dělat nedá, i tak se ptám, nedá se použít ještě nějaký "zlepšovák"? Přikládám foto z InSSIDeru:

[InSSIDer]

Děkuji za jakoukoliv odpověď. :-)

Pre povodneho tazatela...nerozumiem, co riesis, signal ma dostatocny odstup a je stabilny, kanal vyzera byt zvoleny takmer idealne. takze vlastne nieviem aka je otazka a co riesis.
Pre mifa, 65MHz je data rate pri 20MHz sirke kanala, cize tvoj klient pravdepodobne nevie 40MHz, kedze si neudal aku wifi mas v tom nb tazko sa vyjadrit, ale vyzera to na nieco starsie, mozno to cele vzniklo este v rpehistorickych dobach N-ka.
Pri N-ku je totizto podstatny jeden udaj...4x4:4. Zjednoduseneto znamena v preklade, ze radio moze mat maximalne 4 anteny pre RX, 4 anteny pre TX a moze obsluzit naraz 4 datove streamy naraz. Samozrejme radio moze mat 2x3:2 alebo aj nizsie, co je pravdepodobne tvoj pripad. Skus nastavit na AP 40MHz kanal napevno, co to spravi s klientom a aku rychlost si potom "vyhada" s apeckom. Pozri si aj nastavenie GI, ci mas povoleny short respektive 400ns GI (moze to byt v menu rozne oznacne).
Kmochnovi by som odporucil zamerat sa na odrazy, cize bude inak umiestnit AP alebo znizit vysielaci vykon na APecku. Pri Mikrotikoch bezne znizujem maximalny datarate na 36Mb pri acku, pretoze potom sa Apecko zbytocne trapi a stupaju latencie, ked sa biju klienti so silnejsim a slabsim signalom. Ak k tomu navyse zrusim vsetky datarate a pridam len tie, ktore potrebujem (9, 18 a 36) ulahcim Mikrotiku opat pracu a linka je stabilnejsia. Toto vsak samozrejme bezne domace SOHO routre nemoznuje, tam je vseobecne odporucanie vypnut automatiku a nastavit vsetko rucne. AK by to nepomohlo siel by znizit tresholdy, sice rychlost bude mensia, ale zvysi sa mi tym stabilita. Takisto by som nastavil short preamble na Apecku, tiez by to mohlo znizit zataz AP a tie lagy by mohli zmiznut.