Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak dostat svoje znejmilejší rozšíření do FireFoxu 2.0

Pokud jste si nainstalovali nový FF 2.0, určitě vám odmítl některá stará rozšíření (někdy zvané taky doplňky, extensions, plugins atp.) převzít s drzým odkazem na jejich údajnou inkompatibilitu s novou verzí samotného prohlížeče.

Někde na webu jsem objevil metodu jak vzpurný FF dunutit, aby ona zastaralá rozšíření vstřebal:

Vyhledáte si webovou stránku dotyčného rozšíření a odtud si je stáhnete jako soubor *.xpi. Ty jsou normálně dekomprimovatelné např. v Total Commanderu. Takže si jej otevřete a v jeho útrobách naleznete soubor install.rdf. Ten otevřete jakýmkoli textovým editorem (nejlépe PSPadem - moje PR pro JaFiho) a naleznete řádky, jež vypadají např. takto:

<em:minVersion>0.7</em:minVersion>
<em:maxVersion>1.0</em:maxVersion>

Tato zastaralá a bezperspektivní čísla verzí (0.7 a 1.0) nahradíte nějakými futurologickými (tedy většími než 2.0) např. 3.0 a 5.0 a soubor install.rdf uložíte. Nezapomeňte, že při zavírání budete ještě vyzváni k jeho aktualizaci v archivu, takže ji potvrďte.

Posléze takto změněný soubor už jenom nainstalujete tím, že jej otevřete ve FF (menu Soubor/Otevřít soubor) a následující nabídku několikrát pozitivně odenterujete. Pak už postačí FF restartovat a máte své rozšíření jako nové.

Já je takto inovoval asi v 5 případech a všechna mi fungují (kromě ResizeSerchBox, kde si ale nejsem jist, zda se vůbec jedná o chybu toho pluginu).

Ééééé... FF použivám už léta včetně hromady rozšíření, krutě mě podceňuješ :)). Uvnitř XPI jsou soubory k instalaci narvané do opravdu prach obyčejného formátu ZIP. Však se podívej na hlavičku nějakým hex editorem. Akorát nevím, co je to kaleráby. Že by kedlubny? :-D;-).

//Edit: Téměř shodný postup lze použít i pro Thunder Bird.

Sice nejsem příznivcem FF, ale pomohl mi rozchodit některá rozšíření u BFU co jej používají (je to jistější a jednoduchší než jim konfigurovat celé PC, kvůli bezpečnějšímu používání IE nebo jeho nástaveb), takže díky za dobrý typ :beer:

Craft

Nicméně stále je onen FF jistější než základní verze IE bez nutných nastavení a takový prohlížeč bohužel většina lidí stále používá, protože o tom nic netuší a pak jenom slýchávám telefonáty typu, mě to PC nějak přestalo fungovat a pak se jenom nestačím divit, kde všude má odvahu s takovým "zabezpečením" v IE serfovat :-). Většina lidí je třeba na něj zvyklá z práce, kde jsou pěkně za proxynou a mají dojmu, že doma je to taky v pohodě. Dokonce mi jeden známej volal, že mu nejde posílat a příjmat pošta, když ma stejný program jako v práci (MS Outlook), samozřejmě že neměl nastavený žádný účet, ale tohle běžný uživatel nechápe, protože si koupí celé PC i s Windows, tak má za to, že to pošlape stejně jako je zvyklej třeba ze zaměstnání ]:).
Osobně kdybych někdy přešel z Maxthonu (což se asi jen tak nestane :-D), tak už radši na Operu.
* Pokud mluvím za sebe FF je na měj příliš neohrabanej a těžkopádnej a čím více rozšíření, tím je to horší ;-).

Craft

Aktualizovaný IE 6 SP2 není ani ve výchozím stavu nijak zvlášť nebezpečný.

Problémů s BFU domácím je mnoho a věc se má tak že se nedají všechny vyřešit. Já jsem už své známé naučil, že ačkoliv "jako teda ten Vladimír rozumí těmhlenctěm počítačům, jako", tak to neznamená že jim pomůžu zdarma supportovat jejich zhovadilé konfigurace obsahující zhusta Kazzu a Download Accelerator Plus.

Smysl má něco konfigurovat pořádně, ne jen někde něco dolepovat.

BTW Maxthon je nezodpovědně udělaný program udělaný lidmi co nepoužívají bezpečnostní zóny v IE pro lidi, kteří nepoužívají bezpečnostní zóny v IE. Jinak si nedovedu vysvětlit absenci notifikace o aktuální zóně /která v IE a např. Avant Browseru je ve stavovém řádku.

Dělat servis PC pro známé je ta nejhorší věc co může být, protože dáš jim to dohromady jednou, podruhé přijdou zas a pak už volaj automaticky a já sú takové dobračisko, že kolikrát se nechám ukecat a ten čas při odstranění problému kolikrát není ani adekvátní té odměně, ale zase na druhou stranu, když zlobí voda, domácí spotřebiče nebo potřebuji s něčím pomoct už se tím nemusím zabývat, ale zvednu jenom telefon, stejně jak to řeší oni a nemají odvahu říci, že nemají čas :-D
A co mají na PC je mě srdečně jedno, většinou udělám při vyčištěném a odladěném systému zálohy v podobě image a pak to jenom rovnou přehraju a už se v tom dále nehrabu a pokud tam zase něco časem nacpe, tak už sú klidné, akorát jsem je musel naučit necpat data na systémovej oddíl, ale na datovej, ať to pak nemusím dolovat :-/

BTW. No ale podle toho bych musel mít PC plný havěti, když je ten Maxthon tak špatný, ale nějak zatím nic :-), ale to jen tak pod čarou.

Craft

BTW. No ale podle toho bych musel mít PC plný havěti, když je ten Maxthon tak špatný, ale nějak zatím nic

Ale no tak :)) Pokud používáš Maxthon a dosud ti nevadilo že bezpečnostní zóny skrývá, tak je asi nepoužíváš. To přeci nemusí nutně znamenat, že si zaviruješ systém. Znamená to jen, že ti bezpečnostní funkce IE nic neříkají... ;-)