Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chci vyzkoušet linux - pár otázek

Zdravím, tak jsem se dostal k názoru že bych mohl taky vyzkoušet ten linux, může mi někdo v rychlosti shrnout proč je lepší než win? Jaký bych si měl sehnat? Jak je to s ovladači, podporou zařízení(např usb MP3 přehrávač).

Co podpora softwaru?

Je nějaká online verze k vyzkoušení? Slyšel jsem že je něco v prohlížeči..

Díky za rady, názory.

Když se ptáš takto, tak výsledek je předem známý. Pokud hledáš "alternativu Windows" nebo "zábavu", tak to snad ani nezkoušej, nemá to cenu.

Linux používají a využijí ti lidé, kteří chtějí vědět a mají tendenci zkoumat. Samozřejmě, můžeš používat Linux jako běžný uživatel, který jen kliká v systému, který mu někdo spravuje, to je ale trochu něco jiného.

Takže: pokud máš o Linux vážný zájem, vyber si nějakou distribuci podle zaměření k čemu ji budeš chtít používat. Můžeš si nechat pomoci vybrat distro zde: ldc

edit: nejlépe se testuje ve virtuálním počítači (VMWare player, apod.)

Zatím si v něm jen tak hraju, protože bych na něm chtěl umět až si rozjedu nějaký domácí server či něco podobného. Jediný můj projekt v Debianu byl opravdu nad moje síly a přesto mě stál celé prázdniny. :-D
Pokud bude někdo chtít rozjet BURP (BOINC) na Debianu musí mít pevné nervy. :puff:
Pro mě byl problém upgradnout core na Wheezy. Prostě jsem ho po několika neúspěšných pokusech reinstaloval a kašlal na to.