BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Když se ptáš takto, tak výsledek je předem známý. Pokud hledáš "alternativu Windows" nebo "zábavu", tak to snad ani nezkoušej, nemá to cenu.
Linux používají a využijí ti lidé, kteří chtějí vědět a mají tendenci zkoumat. Samozřejmě, můžeš používat Linux jako běžný uživatel, který jen kliká v systému, který mu někdo spravuje, to je ale trochu něco jiného.
Takže: pokud máš o Linux vážný zájem, vyber si nějakou distribuci podle zaměření k čemu ji budeš chtít používat. Můžeš si nechat pomoci vybrat distro zde: ldc
edit: nejlépe se testuje ve virtuálním počítači (VMWare player, apod.)
Dobrý testík
Některé distribuce co mi vyšli hodlám vyzkoušet.
Vyslo mi 100%: Fedora, Mandriva, Kubuntu, OpenSuse
95%: Mint, Ubuntu, Debian
Pouzivam Mint a Ubuntu. Nic jineho nechci.
Mandriva uz snad skoncila ne.
Já fičím zatím virtuálně na Debianu, ke mně se hodí, na Linux jsem zřejmě Debil.
To mas stejny jak Ubuntu a Mint, akorat ze na Ubuntu se snaz instaluji proprietarni ovladace na HW, coz asi ve virtualnim prostredi neni problem.
Zatím si v něm jen tak hraju, protože bych na něm chtěl umět až si rozjedu nějaký domácí server či něco podobného. Jediný můj projekt v Debianu byl opravdu nad moje síly a přesto mě stál celé prázdniny.

Pokud bude někdo chtít rozjet BURP (BOINC) na Debianu musí mít pevné nervy.
Pro mě byl problém upgradnout core na Wheezy. Prostě jsem ho po několika neúspěšných pokusech reinstaloval a kašlal na to.