Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychle se vybíjející baterie na základní desce

Ahoj, loni jsem jedné známe "neznalé" v PC měnil baterku na základní desce, u které jsem naměřil úctyhodných 1,5V. Uplynul rok a mám tu PC znovu, na baterce naměřen 1V. Nejde mi tu tak o radu, jako spíš o popsání pravděpodobných vysvětlení, co by nejpravděpodobněji mohlo způsobovat tak rychlé vybíjení, protože PC zase tak staré není (cca 4 roky)

Díky

Dobrý den,
Prosím taky o radu
Já když vypnu pc příkazem vypnout a na integrované čtečce karet zůstane svítit LED dioda tak to CMOS bat vybije do druhýho dne.
Závada sporadická někdy to svítí někdy ne starší pc Win 10. čím by to mohlo být ?
Díky Honza