Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avast hlásí Trojského koně

Zdravím mám takový problém a nevím co s tím.Co chvilu se mi objeví tahle tabulka obr.1 a Avast mi hlásí Trojského koně obr.2 a ten soubor který je údajně vir tak se nachází zde obr.3 objevu je se mi to v intervalu +- 15 minut a už nevím co s tím.Vlastnosti toho souboru obr.4 Děkuji za rady jo a ta složka update_tc je skrytá operačním systémem.

Samozřejmě - zaškrtni všechno, Odstranit a pak zrestartuj počítač.
Možná to budeš muset zopakovat i v nouzáku.

A Avast to vylecit neumi?

Tak ten soubor prepis na miner.dll.VIR a pak zkus jeste nejaky virovy skener, jestli je to opravdu vir, tak to smaz.

Edit: Jak uz tu kolega poznamenal, kdyby to smazat neslo, tak nejrychleji asi pres nouzovy rezim.

Prosté smazání to asi nevyřeší nadlouho. Bude se to pravděpodobně opakovat. Použij ten MBAM.

odkaz na viry.cz je spíš chápán jako naprostá neznalost, co s tím.

nečet jsem to celé, jen namátkou:
- hlásí to jen avast? není to falešný poplach, potvrdil to i jiný av?
- použití bootovacího cd jiné firmy může (kromě potvrzení) vir vyčistit definitivně.
- když soubor nejde vidět, tak normální správce souborů.
- nejde smazat? dokáže si tazatel vůbec zobrazit/změnit práva k souboru?
- správce úloh (nebo lepší nástroje) běžně ukazují, který proces v paměti kam vede na disk.