Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: výběr dalekohledu

zdravím,
potřeboval bych vybral nějaký slušný dalekohled v ceně do 2500,- ale radši bych levnější.
primární účel bude vyhledávání antén na vzdálenost někdy až několik kilometrů..
momentálně mám zapůjčený nějaký krám za pár šupů ale to je bída a prostě to nestačí..
dávám to úmyslně sem, protože myslím že tu bude víc lidí z oboru než v kutilstký poradně :-)
bohužel moc netuším, na co se zaměřit ale samozřejmě brouzdám po netu a hledám.. :-)

díky za rady

Dobry jsou zoomovaci dalekohledy, mam BRESSER 8-24x50 a tim je fakt videt daleko, akorat potom u toho vetsiho zoomu uz to moc nejde udrzet v ruce, je treba to mit polozeny nebo dobre zapreny ruce.

nedokazu rict, ja kdysi kupoval Bresser po dlouhem zjistovani z toho duvodu, ze to byla stejna kvalita o tisicovku levneji nez ty opravdu spickove (znackove) dalekohledy. Jinak to maximalni zvetseni uz je stejne na stativ.

Tady je vidět, kdo se do jaké míry zaobírá šmírováním ženských! :-D
Řečičky o anténě... CHA!

Když na letišti skákali paragáni, měli tam dalekohled (říkali tomu telemetr nebo tak nějak) na stativu, zvětšovalo to pěkně, byl u toho i dalekohled na zaměření - když má dalekohled velké zvětšení, tak se špatně zaměřuje na konkrétní objekt. Ale za jakou cenu a kde k němu přišli, nevím, taky u je to pěkných pár let. Napadá mne - co v armyšopech, nevěděli by?

Na anteny sa nepouziva dalekohlad ale fotak, ked zameriavam objekt a potrebujem neskor rozanalyzovat umiestnenie a dosah anten spravim niekolko nazoomovanych fotiek a na nb potom urcim, co potrebujem. Niekedy dokonca musim pouzit 32" TV, pretoze displej nb mi nezobrazi celu perspektivu v dostatocnej sirke. Castokrat treba fotky kombinovat s Google maps a pozerat cez ake prekazky bude signal postupovat.
Samozrejme mam stary rusky tazky vojensky dalekohlad, ale ten vyuzivam pri zamerani objektu a nasledne na to fotim s 12x optickym zoomom (fotak musi mat samozrejme stabilizator). Ja pouzivam staru S3 od Canonu.