Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: výběr dalekohledu

zdravím,
potřeboval bych vybral nějaký slušný dalekohled v ceně do 2500,- ale radši bych levnější.
primární účel bude vyhledávání antén na vzdálenost někdy až několik kilometrů..
momentálně mám zapůjčený nějaký krám za pár šupů ale to je bída a prostě to nestačí..
dávám to úmyslně sem, protože myslím že tu bude víc lidí z oboru než v kutilstký poradně :-)
bohužel moc netuším, na co se zaměřit ale samozřejmě brouzdám po netu a hledám.. :-)

díky za rady

Tady je vidět, kdo se do jaké míry zaobírá šmírováním ženských! :-D
Řečičky o anténě... CHA!

Když na letišti skákali paragáni, měli tam dalekohled (říkali tomu telemetr nebo tak nějak) na stativu, zvětšovalo to pěkně, byl u toho i dalekohled na zaměření - když má dalekohled velké zvětšení, tak se špatně zaměřuje na konkrétní objekt. Ale za jakou cenu a kde k němu přišli, nevím, taky u je to pěkných pár let. Napadá mne - co v armyšopech, nevěděli by?