Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Služby pro sdílení souborů ve Windows XP

Dobrý den, chtěl bych používat sdílení souborů ve Windows XP a potřeboval bych vědět jaké služby musí běžet. Dřív jsem měl jenom stolní počítač ve kterém jsem měl vypnuto plno služeb podle nějakého popisu na netu, nyní mám i notebook nefunguje mi sdílení souborů mezi nimi, zatím to řeším pomocí ftp serveru.

Když na notebooku (všechny služby běží tak jak mají, nic jsem nevypínal) dám Místa v sítí potom zobrazit počítače ve skupině zobrazí se mi tam jenom notebook, přistoupit na ní můžu vídím složky které sdílím. Když to stejné udělam ze stolního pc zobrazí se mi taky jenom notebook, ale nelze na něj přistoupit vypisuje to chybu: "Položka \\Notebook není přístupná. Zřejmě nemáte dostatečná oprávnění pro přístup k této položce. Obrťte se na správce servru a ověřte oprávnění. Cesta v síti nebyla nalezena."

Myslím si že, chyba bude způsobena vypnutím některých služeb na stolní počítačí. Mám zapnuté akorát dvě služby o kterých tuším že s tím mají něco společného a to Server a Prohledávání počítačů. Je nějaký podrobný návod jak sdílení zprovoznit.

loading...

Tuhle hlášku lze vidět i na kompech, na kterých si nikdo nehrál s běžícími službami. Možná kecám, ale nestačilo by v tomhle případě na notebooku vytvořit uživatele se stejným jménem, jako má uživatel na pc, které chce na notebook přistoupit?