Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem repro Genius HT 5.1 - nehraje levý přední repro

Zdravím a žádám o radu s nehrajícím levým předním reproduktorem u Geniusu HT 5.1 (ty klasické "dřevěné", první světlá verze). Toho, že nehraje, jsem si všiml před nějakou dobou.

[DCAA0050.jpg]

Když ten levý přední prohodím s pravým, tak levý hraje, ale slaběji než pravý. Nevím proč, no ale budiž, prostě hraje - tedy je funkční. Pravý repro zapojený do levého vstupu nehraje. Takže to vidím na to, že něco odešlo v subwooferu?

Připojení se zvukovkou je pomocí DIN v subwooferu a 3x jack ve zvukovce. To ale IMHO (J.) nemá vliv.

Máte nějaký nápad, co ještě zkusit/otestovat, než to ponesu na reklamaci? (tedy doufám, že jsou ještě v záruce, musím najít doklad)

//edit: tak v záruce nejsou, o tři měsíce... to "potěší".

Uz jsem par techto repro opravil ;-) Neni to zas tak slozite.
Ze vseho prvni vyzkousej jestli neni problem v PC(zvukovce)

Prohod na zvukovce navzajem cerny jack(zadni repro) a zeleny(predni repro)
Stale nehraje Levy predni repro a nebo zacalo hrat?

Pokud zacalo hrat tak je problem ve zvukovce.

Pokud je vse pri starem tak zkus:

-promerit 5.1 jack kabel kterej jde z PC do SW muze byt vadny
-pohybej kabelama uvnitr SW a dotlac konektory , nekdy muze byt spatny kontakt.

Konacka budou z nejvetsi pravdpodobnosti ok pokud by byl nektery vadny tak by nehraly dva kanaly najednou.

Ve stereu se to chová stejně - nehraje levý přední.
S tou reklamací si nejsem jist, jestli je deska ještě v záruce. To bych někde dohledal. Ale i kdyby byla, neumím si představit průběh reklamace. Vymontovat desku a posílat do Prahy - kvůli takové relativně prkotině? PC používám k práci, nemůžu být bez počítače. :-|

Kdyz jsem kdysi opravoval radiomagnetofon co mel stejne potize, tak se nakonec ukazalo, ze byl prorazeny kondenzator na vstupu NF zesilovace a ten s sebou nasledne vzal do pekel i ten NF zesilovac. Neprisel jsem na to, PROC k prorazeni doslo, nicmene po vymene obou soucasti bylo vse jiz OK.
Takze servis:-|