Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tvorba souboru .bat

Dobrý den, nikdy jsem pořádně nepracoval s cmd a snažím se vytvořit soubor .bat, který přesune jiný soubor do složky Po Spuštění.

copy "diar.jar" "C:\Documents and Settings\%username%\Nabídka Start\Programy\Po spuštění"
echo Nyni se program spusti vzdy po spusteni PC
pause

Pokaždé mi to hlásí chybu "Systém nemůže najít uvedenou cestu". Předpokládám že chyba bude ve znacích "í", "š" a "ě". Můžete mi prosím někdo poradit, jak to ošetřit? Děkuji

v xp to jde:

D:\bat> copy aa.bat "C:\Documents and Settings\xxx\Nabídka Start\Programy\Po spuštění"
        1 zkopírovaných souborů

D:\bat> copy aaa.bat "%userprofile%\Nabídka Start\Programy\Po spuštění"
        1 zkopírovaných souborů

nemáš náhodou na místě "xxx" příliš diakritické jméno? nebo ve výchozí cestě, jak se ptá kolega?

další problém bude ve win7: ty mají sice zástupce na místech původních adresářů, ale ty jdou jen proklikávat. co vím, tak je nejde použít jako path - budeš muset testovat verzi windows a podle toho zvolit cestu.

edit: k těm registrům je help...

reg add -?

copy "diar.jar" "C:\Documents and Settings\%username%\Nabídka Start\Programy\Po spuštění"

Pokaždé mi to hlásí chybu "Systém nemůže najít uvedenou cestu"

Neni to cesta k zdroju?

copy X:\abc123\diar.jar "C:\Documents and Settings\%username%\Nabídka Start\Programy\Po spuštění"

Ten BAT spoustis po spusteni pocitace nebo po prihlaseni uzivatele? Uz je ti ten problem jasny?
Po spusteni pocitace nemas zadneho uzivatele prihlaseneho, tudiz ani promenna %username% nikam neukazuje.
Jinak pouzivat %username% je hloupy napad. Pouzij promennou %userprofile%.

Cesta vubec nemusi byt C:\Documents and Settings\%username%\Nabídka Start\Programy\Po spuštění
UserName je franfa, ale v ceste muze byt franta.1 nebo franta.pocitac. Proto je vyhodnejsi pouzit %userprofile%, ktera ukazuje primo az do profilu uzivatele.

Obe promenna jsou naplneny az po prihlaseni uzivatele.

Dalsi otazkou je, kde se bere disk X:
Pokud se mapuje v nejakem logon skriptu, tak nebude pred prihlasenim uzivatele opet dostupny.

já tam vidím tu snahu uživatele automatizovat zápis do startupu. a obávám se právě toho, že se mu jako perfektní nápad pro skript zalíbí spuštění z autorun(.inf)
jeho autokopírovací skript sice bez přihlášení fungovat nebude (pokud nevyužije regedit), zato se s jinou flashkou brzy připojí k desítkám miliónů zavirovaných pc, jejichž uživatelé dojeli na neošetřený autorun.inf