Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopírování již vložených citací ve wordu a poznámky pod čarou

Zdravím,
mám takový menší problém s poznámkama pod čarou, potřebovala bych se zbavit druhé poznámky v pořadí (pod čarou), protože ta citace č. 1 definuje literaturu v pořadí, takže když několikrát použiji tu samou knihu, číslo se několikrát objeví. Nerada bych měla dva stejné odkazy pod sebou, je možno se toho druhého "duplikátu" nějak efektivně zbavit? Přidávám pouze příklad (Viz. obrázky).

Děkuji za pomoc.

2s1vjlu.jpg
29v3fp.jpg

Pokud používáte pro správu citací nástroj k tomu ve wordu určený, měla by zůstat vždy jen jedna citace, protože si ji vkládáte sama (odkaz). Stejné je to i s poznámkou pod čarou. Respektive pro seznam citací se používá její vygenerování (obvykle na konci celého dokumentu). Poznámka pod čarou se vloží na příslušném místě, proto by duplicita neměla vůbec vznikat. viz http://office.microsoft.com/cs-cz/word-help/vlozen i-nebo-odstraneni-poznamky-pod-carou-nebo-vysvetli vky-HP001226522.aspx

Kromě této automatické správy nejspíš nic neexistuje a budete nucena to odmazat ručně.