Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hardwarové nároky Windows Vista - prehnané alebo akurát?

Je podľa vás v poriadku, aké "nenormálne" nároky má Vista? Veď posledná verzia Mandriva Linux 2007 beží v pohode aj na 1,0 GHz so 160 MB RAM a Vista žere s Aero až 1 GB RAM? Svedčí to o tom, aký neprofesionálny sú programátori MS alebo je to naozaj v poriadku a ja iba preháňam?

[mod]Opravil jsem hardwareové->hardwarové, trhalo mi to oči (host)[/mod]

A co je v dnešní době 1GB RAM? Nic nedostupného. Neříkám, že to je v pořádku, ani nemyslím, že je honba za gigabajty a megahertzy vždy opodstatněná, ale to je prostě vývoj. Výrobci se snaží softwér přiblížit masám, proto vznikají omalovánky, jinak bychom dodnes pracovali s příkazovým řádkem.

Každý má na výběr, není přece jediný operační systém...

aky cisty kernel? praveze linux pouziva makrokernel(monoliticky) a windows vista hybridny kernel, viac sa bliziaci k mikrokernelu a teraz ked MS odstranil akceleraciu GUI z kernelu, tak by som ho uz nazval aj mikrokernel. btw., nie je 3D ako 3D.

Mi je to celkem fuck, bude-li to dobrý OS, tak si koupím odpovídající komp.
Těžko lze předpokládat, že nový OS bude mít stejné nároky jako XP.
Právě proto bude asi 5 verzí Visty + možnost vypnutí efektů atd ...
Celkem Vistě fandím, podle toho, co jsem se o tom dočetl,
vyvaruje-li se nedostatků z XP. Těším se na recenzi ze zkušeností uživatelů,
bude-li k mání :-)

Zbytečně nestraš. Je to jako u her, doporučená konfigurace je někde top,
přitom ji rozjedeš ve slušné kvalitě na poloviční konfiguraci.
Snad jediná výjimka je TombRaider Legend, kde pro zapnutí komplet detailů
je potřeba 4 Giga RAM a snad QuadSLI, na jediné GF7900 je příslušná volba
zašedlá. Více na stránce TombRaideru.

KDE a Gnome dohromady nic neumí a je to jen barevné pozlátko nad faktem, že je linux stále nejlépe ovladatelný z příkazové řádky. Ve Vistě je oproti tomu z větší části objektový desktop.

Hlavní vlajkové lodě opensource, OpenOffice a Firefox jsou ty nejvíc bloated a zabugované aplikace jaké jsou běžně v použití normálními uživateli. Jsou pomalé na libovolné konfiguraci. A o Open Office 2 na 160 MB RAM snad ani pohádky nevyprávěj..

Oproti tomu máme Office 2003 /bez problémů na 128 MB RAM, Office 2007 (256 MB RAM...)...

Tak proč mam pocit, že to všechno vidíte jen černě a bíle (:-p takhle se má koukat jen na lidi).imho nároky Vista nejsou v ani v nejmenším přehnané, ale že by to nešlo líp, to se taky říct nedá. Zkoušel jsem třeba program XXX(na název si nevzpomenu -na 3d plochu, bylo to od nějakého slováka a jelo to pod .NET) a že by měl zrovna malé požadavky,to se říct nedá. Ostatně nikdo nikoho nenutí aby Areo používal -> jsou náročnější a méně náročnější programy.
Z tohodle pohledu je pro XP optimálních 512RAM a na tom už Vista pojede.

Windows vista má tu funkci že jsi do operační paměti natáhne nejpoužívanější DLL knihovny a všechna potřebná data ,aby je nemusela snapowat z hdd a právě proto má být rychlejší a spolehlivější ,Ta technologie se jmenuje Superfetch .Vdnešní domě 1 GB paměnti nic není.