Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jiný chladič po reklamaci

Zdravím. Reklamoval jsem počítač kvůli sníženému grafickému výkonu. Bylo to zdrojem, který nebyl při reklamaci v počítači, neboť jsem, ať mám klid, reklamoval s počítačem zároveň zdroj, který jsem si koupil bokem. Zdroj z počítače zůstal v šuplíku.
Na reklamaci na nic nepřišli.
Vyjádření k reklamaci: Závada se na PC neprojevila.
Počítač mi vrátili ale s jiným chladičem, který dělá kravál jako svině. Poznám to jednoduše - předtím jsem neměl červený...
Co s tím mám dělat? Zase jim to tam posílat zpátky a čekat zase 30 dní až mi vymění blbej chladič ? Můžu se proti tomu nějak ohradit? Ať mi kvůli času strávenému reklamacemi, přičemž to není můj problém, dají nějakou finanční kompenzaci?
Díky předem za rady.

Preco to riesis tu? Neorozumiem. Ty si im tam poslal nieco, oni napisali, ze zavada sa neprejavila a poslali ti naspat nieco ine. Ohradit sa? Jasne, ze ano. Financnu kompnezaciu? Dohodni sa s nimi, tu ti nema kto ako poradit.
Pravdepodobny scenar u seriozneho obchodnika bude zaslania povodneho chladica na vlastne naklady.
Inak si si isty, ze nemas v protokole zapisane, ze menili chladic?

Tak je tu počítačová poradna, tak jsem myslel, že tu lidi umí chodit i v tom, co se týče okolo oprav.
Je tam napsané:
Reklamovaná součástka:
Celé PC
Důvod reklamace:
Při hraní her se "trhá" obraz.
Vyjádření k reklamaci:
Závada se na PC neprojevila. Jelikož se podle zákazníka obraz trhal s jiným napájecím zdrojem, bylo by třeba otestovat PC s původním, ten však nebyl dodán.
Nová součástka:
---
Poznámka: Pc předáno na reklamaci bez napájecího zdroje.

Já nevím, jak jim dokážu, že tam ten chladič byl jiný...

Samozrejme, ze toto je pc poradna, ale co cakas, ze ti tu poradime? Vacsina servisov si pri prijati robi dokumentaciu, technik prezrie vyrobok na viditelne vady a pripadne vady zdokumentuje fotografiami. Niekde samozrejme mozu robit fotodokumentaciu aj pri prijme, ale nie je to pravidlom.
To, ze si tam mal iny chladic mozes dokazat napriklad svojou fotografiou nicmenej problem treba riesit s nimi a nie tu na poradni. Napisat, zavolat, vysvetlit, kde mam problem a az nasledne ked si neviem rady ist na poradnu. Ty to riesis naopak, ides na poradnu a servis si pritom este ani neoslovil. Co to je za logiku? Ved ty problem este ani nemas a uz sa ides poradit? Co ked zavolas, povies, co je podla teba problem a oni povedia ok pomylili sme sa posielame vam vas chladic? Mas problem? Nemas. Ci mozes skusit pozadovat financny kompenzaciu? Ano mozes, ale tu moc sanci nevidim, zase taky VIP zakaznik asi nie si.

No jemu jde asi o toto:

Zase jim to tam posílat zpátky a čekat zase 30 dní až mi vymění blbej chladič ? Můžu se proti tomu nějak ohradit? Ať mi kvůli času strávenému reklamacemi, přičemž to není můj problém, dají nějakou finanční kompenzaci?

Ano, klidne zase 30 dni. Druha reklamace.
Ohradit se muzes, ale nic platne ti to nebude.
Financni kompenzaci nemas narok, muzes se s nima zkusit domluvit, ale narok proste nemas.

Jinak servis (obchod), ktery neumi poskladat PC dohromady s puvodnimi komponentami by si zaslouzil zverejneni.

Vůbec nerozumím!
Proč nereklamuješ PC tak jak jsi o nich koupil = i s původním zdrojem?
(žádnou reklamaci bych ti neuznal)
Neznám žádný červený chladič!

(pokud sis vyměnil zdroj sám za jiný a bylo to v pořádku, tak jsi měl reklamovat asi jen ten mizerný zdroj)

Ten mizerný seasonic jsem reklamoval, měl jsem tam asi nechat eurocase, viď. Ten počítač je koupen na díly, ne v kuse, tudíž je jedno, že v tom zdroj nebyl. S tím zdrojem ten problém nepřetrvával. Přečti si to znovu prosímtě. Červená je barva, zkus google.

Ten počítač je koupen na díly, ne v kuse, tudíž je jedno, že v tom zdroj nebyl.

Teda v tom pripade ale nechapu, proc jsi daval na reklamaci cely pocitac. Ale tak tvoje vec, nakonec pouceni pro priste uz mas, kdyz to dopadlo tak, jak to dopadlo, respektive nedopadlo, protoze zatim s tim chladicem to vyresene nemas, no hlavne, aby puvodni chladic nekde neztratili a namontovali ti ho tam zpatky.