Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunguje internet po určitom čase...

Dobrý deň,
potreboval by som poradiť ohľadom siete, routera a internetu.

Mám router dlink dsl-2641r a internet od telekomu. Viem nakonfigurovať router, na základe prihlasovacieho mena a hesla ktoré mi poskytol poskytovateľ služby (telekom) - ostatné parametre nechávam nezmenené. Na inom mieste s iným hardwarom som to nastavoval už x-krat a vždy úspešne. Spočiatku to vyzeralo, že aj tentoraz.

Avšak po úspešnom nastavení routera internet beži iba niekoľko hodín a niekedy iba niekoľko minút (aj LAN aj WIFI). Po určitom čase sa stane to, že sa už neviem pripojiť na internet ani do routera (ani LAN ani WIFI) cez 192.168.1.1. Vo windowse xp v tom čase svieti ikona so žltým výkričníkom.

Po vypnutí a zapnutí routera sa situácia zopakuje. Tá istá situácia sa zopakuje aj pri resete routera.

Kontaktoval som infolinku telekom, povedali mi, že pripojenie z ich strany je funkčné (aj v čase keď som sa nevedel pripojiť do routera cez 192...). Že vraj bude problém v lokálnej sieti. Tak som dal reklamovať router, výsledok bol taký, že router je v poriadku.

Chcel by som počuť Vaše odborné názory na tento problém. V čom vidíte kameň úrazu?

Jo este nieco to skus ako prve - az sa to posere tak si skontroluj vypis prikazu
ipconfig -all
hlavne si vsimas IP adresu PC a masku siete. Ak to PC ma stale IP adresu 192.168.1.x a maska je 255.255.255.0 tak sa musi dat dostat na router pomocou 192.168.1.1 ak neni zamrznuty.

Keby nahodou bola IP toho PC ina tak nefunguje DHCP alebo sa posiera len DHCP potom treba skusit nastavit IP rucne do rozsahu 192.168.1.x a skusit ist prehliadacom na 192.168.1.1 ze ci je teda fakt zamrznuty (neodpoveda) alebo co s nim je.

P.S. a z PC odinstaluj vsetky antiviry preistotu alebo to skus aj s inym PC ked to bude teda zas nefungovat.