Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč je můj počítač v jiném domě líný?

Zdravím,
přes víkend jsem zažil věc, která mi vrtá hlavou. Normálně mám počítač v popisu zapojený doma na 10 let starém měděném okruhu zásuvek. Je svižný, rychle reaguje. Chtěli jsme si s pár lidma zahrát přes LAN, tak jsem ho odstěhoval do staršího domku kousek za Prahou, elektrika tam byla dělaná tak před půl stoletím, hliníkové dráty, poslední 4 roky jenom udržovaný, trvale neobydlený. Je pro mě záhadou, proč tam byl můj počítač neskutečně líný. Zapínal se s SSD přes minutu, jakýkoli program se spouštěl kolem 10 vteřin (Opera, všechny hry, VLC, ale i třeba Správce úloh a Notepad). Počítač měl výrazně nižší teploty, než doma (stejná pokojová teplota 21 stupňů, doma procesor v klidu 38, tam 29, doma grafika 34, tam 27), přitom běžel naprosto stabilně 3 dny přetaktovaný, ale byl takhle líný. Několikrát jsem ho restartoval, ale beze změny. Zatížení bylo taky úplně normální. Když už se ale nějaká hra zapla a načetla, tak na ni měl dost výkonu, běžela plynule jako doma, ale teplota grafiky byla klidně o 20 stupňů níž, než doma (60 proti 80). Jednou jsem ho odvezl domů, zapojil, byl stejně rychlý jako vždycky. Odvezl jsem ho zpátky a zase jsem měl ten problém. Po druhém návratu domů je počítač rychlý jako obvykle. Z toho usuzuju, že na jeho rychlost má vliv konkrétní místo, pravděpodobně zásuvkový okruh. Ale nehraje roli zatížení okruhu, rozdíl mezi tím, kdy jsem tam byl ještě sám a když tam byly 4 počítače, přímotop a rychlovarná konvice nebyl.
Je tohle vůbec možné?

Tak máte slabou sít ne? A CPU čko se podtaktuje. Měl jsem kdys notebook s nalomeným kabelem a to tak, že to jelo ze sítě, ale počítač to hlásil tak nějak všelijak (dobíjení, vybíjení, baterie) a taky šel dolu s CPU. U Dektopu si to neumim představit. Ale vyloučit to člověk asi nemůže.

Když kliknu doma na ikonku VLC (ale i libovolnou jinou, nebo otevřu film, dokument, ...) a program se spustí téměř okamžitě, tam kliknu na tu samou ikonku a spuštění trvá 10 vteřin. Když v CoD 5 načtu doma mapu multiplayeru za pár vteřin a tam trvá klidně půl minuty bez rozdílu, jestli načítám z HDD, nebo SSD, tak to neni špatný pocit. ;-)