Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rady pri kúpe a používaní notebooku od /skúsených/ užívateľov

Ahojte všetci. Zas sa obraciam na Vás. Za nejaký čas si chcem kúpiť svoj prvý notebook/dalej "ntb"/. Chcel by som Vás preto poprosiť o užitočné rady pri kúpe.
Planujem do toho investovat tak max. 25.000,-Skk a rad by som ho používal na prácu na internáte na vysokej škole, často ho budem nosiť so sebou na prednášky. Nízka váha nebude smerodajná, keďže naň nemám veľa peňazí. Chcel by som ho používať na bežné kancelárske práce - MS Office, internet a potom by bolo vhodné, keby mi utiahol Adobe Photoshop CS2 v9.0.
Som zvedavý hlavne na:
KUPA
1. na čo mám dávať pozor pri kúpe
2. ktoré parametre sú pri baterií ntb rozhodujúce pri výdrži
3. s ktorou značkou máte dobré skúsenosti s behom ntb, poskytovaným software-om, so servisom a reklamáciou
4. akú farbu zvoliť, aby opotrebenie nebolo čoskoro viditeľné /mala by to byť dlhodobá investícia, niekoľko rokov/ /viem, že je to viac-menej subjektívne, budem to brať s rezervou/ /ako značka sa mi pozdáva HP/
POUZIVANIE
5. či, ako, čo všetko a koľkokrát treba čistiť na ntb, aby mi nevyzeral spustnuto po 2 mesiacoch
6. čo všetko je dobré nastaviť, aby batéria vydržala čo najdlhšie
7. s čím mám počítať, o čo bude ntb iný, ako klasický počítač?
8. ako je to s chladením ntb
9. atd...

a napíšte aj užitočné linky, kde sa dozviem viac o ntb a jeho používaní. Môžete mi písať linky, ale som zvedavý predovšetkým na Vaše osobné skúsenosti a postrehy.

a prosím nepíšte mi sem linky na staršie otázky z tejto poradne, mám ich /dúfam/ všetky prečítané.

Ďakujem.:-)

mám pocit že hp = bývalý compaq má v notebukách vyfičurenost: skrytý oddíl na disku. dělá to potíže při přeinstalaci, chce na to dát bacha a pravděpodobně nevyhazovat papíry od něj.

tu v poradně i na webu asusu si kdosi stěžoval že mu u jeho modelu šíleně topí hdd (59° je na pokraji smrti) - firemní fs má 38-40°.

disky 5400ot jsou kompromis mezi rychlostí a spotřebou - ale pak to chce ram 1gb ať furt nesvapuje, cena fs krámu s dockem byla přes 50.000 (díky šéfe).

je dobré když má dírky na všelijaké karty, ať člověk nemusí dokupovat a tahat čtečku.