Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s ucpaným Hd, nejde spustit ani nouzový režim

Čau, ve sklepě jsem po sousedce našel starý počítač, má to jeden HD o velikosti 3 giga, nějakou Gforce 2 tornado, zvuk a je to neúplná verze Windows ME atd...

Windows zabírá asi 1 G, zbytek jsem dal hudbu a nějaký starý hry co jsem našel na notebooku na internetu. Pc normálně šlo, pak jsem zkusil vložit disketu (jen se podívat co tam na ní je) a začalo to, z volného místa okolo 450 Mb, se to postupně začalo scvrkávat asi jenom do 75 Mb, pak se museli čistit registry aby to zase na bylo na původních 450 Mb [(aby to šlapalo) Pc fungovalo asi 2 měsíce], jenomže jsem potom něco nainstaloval v hodnotě 75 Mb když bylo na Hd volné místo 450 Mb a vypnul jsem pc. Když sem ho zkoušel znovu zapnout tak to psalo "modrou obrazovku" restartujte pofífaf. Dosu moc nerozumím ale dozvěděl jsem se, že je tam akorád 604 kb místa (ucpalo se to při vypínání), že to ani nouzový režim nespustí, ani když dám postupovat krok za krokem, tak to stejně nejde, počítač se škrábe, ale za tím je slyšet, že by se normálně rozjel.

Chtěl jsem se tedy touto cestou zeptat, jestli nevíte jak udělat trochu místa na disku, aby to spustilo alespoň nouzový režim? Mám nějaké flash usb disky, jestli to nepomůže nějak, přemýšlel jsem zálohovací disketu o velikosti 3 Mb, ale jednotku jsem před posledním vypnutím vypojil z kabelů. Instalační Cd nemám. Tlačítko F8 není funkční, tz. že ani ostatní možnosti tlačítek nejsou k dispozici.

Kdyby jste věděli ten dos, nebo něco.

Děkuji za případnou pomoc. Dnes jsem se registroval, Jsem tu každý den.

tlacitko F8 funkcni je, preco by nemalo byt funkcni? Tam mas potom volbu aj spustit DOS a mozes si robit so subormi co chces (za predpokladu ze ten disk este je funkcny, o com dost pochybujem.

ucpalo se to při vypínání

počítač se škrábe

pak se museli čistit registry

se to postupně začalo scvrkávat asi jenom do 75 Mb

asi by si radsej nemal na to vobec sahat :)

Čau, dík, jsem říkal, že je to verze windows me, verze jenom pro malou paměť, zkoušel jsem f8 v celém průběhu spouštění, ale nefungovalo, Hd je vpořádku, tam jde spíš o to, že se přecpává soubor ve složce windows, ten datový, pořád nabývá asi až na 500 Mb, nejde ani defragmentovat, nejde u těchto windowsů ani změna správcovství, možná přez regedit, ale v tom se nevyznám, jenom podle návodu, kašperský tam na scan viru nedostanu, protože tam nemám internet, jenom aktualizovanou verzi avastu 4.7.. nevim

f8 je funkční, když si podporu usb klávesnice zapneš v biosu. ale abych pravdu řekl, už si nepamatuju, jestli dětské windows* používaly nabídku pro nouzový režim s f8.
když ti tam nic nefunguje, k čemu to chceš ještě defragmentovat? to nechápu.

*) z dětských windows můžeš klidně antivir odinstalovat, nepotřebuješ ho.
ze stejného důvodu neřeš jakousi "změnu správcovství" - tato parodie nic takového neumí.

win me + odpovídající hw: zabývat se podobným hnojem je ztráta času.

Čau, dík, defragmentovat, kvůli místu no, sice tak 50 Mb, ale budu mít lepší pocit,
změnu správcovství k tomu abych se dostal do windows souborů, které nejdou otevřít, kupříkladu soubor .dat, to je teď hlavní sviňák, ale koukal jsem a volby ohledně správcovství tam vůbec nejsou nainstalovány. Avast aktualizovaný tam mám proto, protože stahuji na noťasu a přes flash paměť to dávám do pc, a když jsem stahoval starý hry a Flstudio, tak jsem je rozbaloval až v pc, a za dva měsíce co je pc v provozu se mě to vyplatilo 2x.

Přečti si něco o defregmetaci abys věděl, že tím místo nezískáš.
Defragmentace

změnu správcovství

Na to zapomeň, leč jak říká medvěd

tato parodie nic takového neumí.

V tvém případě šetři místem a hudbu a avast smaž, rozbalit si to můžeš na tom noťasu, stejně jako poslouchat hudbu.
A že se ti win zanáší, když pořád něco instaluješ a mažeš se nemůžeš divit. Ani nevím proč bys chtěl otevírat systémové soubory, které OS potřebuje k chodu. K čemu by ti tohle mělo jako pomoct?

Windows ME nemají DOS (teda ony ho mají, ale nedá se do něj dostat přes F8 při spuštění). Pokud ti nereaguje klávesa F8, můžeš zkusit F5, to je skok do nouzového režimu bez úvodní nabídky. Pokud chceš uvolnit místo, hodně zabírají věci v c:\windows\temp a dost si toho žere System Restore. Vymaž obsah tempu a zakaž System Restore, to by mělo uvolnit docela dost místa. Pokud ten krám nebude na netu, tak je Avast k prdu.

edit:// Tím "datovým souborem" myslíš win386.swp? To je stránkovací soubor a pokud mu nastavíš pevnou velikost (např. 256MB), tak se přecpávat nebude. A smazat ti za chodu nepůjde, ani kdyby u něho šly nějakým zázrakem změnit práva. A ty změnit nepůjdou, protože WinME nic takovýho jako práva nemají.

jaj fakt MS z WinME vyhodil DOS akoze nenacitava sa io.sys, LOL zmeny ala MS :) Ano spravne pises, aj ten "edit" (ja si to tiez myslim ze chce zmazat swap ale mal som pocit ze mu to nevystvetlim ani do vianoc :)

P.S. vzhladom na to ze uz sa cistili registry a pocitac sa skrabal kamsi tak by bolo asi rozumnejsie ten Windows nainstalovat uplne nacisto vcetne format C:, zakazat obnovenie systemu, nainstalit ovladace, a potom by na tie Win uz nemal sahat.

No konecne konstruktivna odpoved.

Ked som si precital:
"Čau, ve sklepě jsem po sousedce našel "

Tak to je zacpane a treba vycistit sklep.

P.S. Ujo Filuta neviem, ci sme konstruktivne prispeli, asi nam to zli / dobri ujovia zrataju.
Ja si kopem bunker.