Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký router?

Zdravím, poraďte mi nějaký router. Chtěl jsem před půl rokem kupovat TP-Link - TL-WR741ND, ale pak jsem se k tomu nakonec nedostal a v tomhle směru je půl roku dlouhá doba a tak bych prosil o radu, jaký router koupit? Požadavky mám jedinej. Musí umět Wi-Fi, pře kabel budu připojovat pouze jeden počítač a byl bych rád, kdyby byl průměrně bezpečnej. Díky

Jo, to ano, ale jak píšu, vývoj elektroniky je hrozně rychlý a to, co je teďka nejnovější, bude za půl roku veteránem. Takže pokud by bylo něco lepšího ve stejné cenové relaci s lepšími parametry, dejte vědět :) Díky.

Nastaveni se bat nemusis. Firmware obsahuje QuickSet, kde zaklad nastavis jednoduse na jedne obrazovce.
Presmerovani portu, omezeni pristupu do site z WAN se dela na karte Firewallu. Vyplnis 4 udaje na karte a presmerovany port je nastaven.

Budes schopny udelat cokoliv. Jedna VLan pro hosty, druha pro vnitrni sit.

Vyhodou je spousta dokumentace a postupu, jak a co udelat.

Zkusim udelat nejaky clanek pro zacatecniky, protoze jsem zacatecnik taky.

zabezpečení: stačí wpa, ti paranoidnější, co chtějí routeru přitopit, nastaví wpa2
doplněk zabezpečení: zakázat wps (u tplinků qss). a samozřejmě změnit dafaultní heslo pro správu.
toto umí všechny (enkové) routery, v tom není rozdíl.

do bytu kde jsou zdi se hodí router s delší anténou, třeba tplink mívá 5db.
pokud je těch zdí víc, nebo se připojuje více notebooků, se víc hodí víceanténové routery.
naopak "designové" kousky s integrovanými anténami se hodí jen do kanceláří (sadrokarton nebo rovnou openspace).

vývoj elektroniky je hrozně rychlý a to, co je teďka nejnovější, bude za půl roku veteránem

zkus si představit pitomý switch: co na něm chceš za 5 roků měnit?
wifi router: když už umí lite-n a nepotřebuješ připojovat 5ghz, co tam chceš měnit?