BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
TP-Link - TL-WR741ND sa predáva stále...
Jo, to ano, ale jak píšu, vývoj elektroniky je hrozně rychlý a to, co je teďka nejnovější, bude za půl roku veteránem. Takže pokud by bylo něco lepšího ve stejné cenové relaci s lepšími parametry, dejte vědět :) Díky.
nic lepšího IMHO není.
Co treba Mikrotik RouterBOARD RB951G-2HnD?
Pokud se ptá, jaký router koupit, těžko bude nastavovat Mikrotik..
Líbí se mi!
Budu schopen to jako mírně poučený rozchodit?
Jde mi i o oddělení metalické a wifi "části" na routeru. Ale se wifáci (hosté s NB) nedostali na metalickou LAN (PC's), nejlépe na konkrétní RJ-45 porty. Psal jsem o tom tady.
Nastaveni se bat nemusis. Firmware obsahuje QuickSet, kde zaklad nastavis jednoduse na jedne obrazovce.
Presmerovani portu, omezeni pristupu do site z WAN se dela na karte Firewallu. Vyplnis 4 udaje na karte a presmerovany port je nastaven.
Budes schopny udelat cokoliv. Jedna VLan pro hosty, druha pro vnitrni sit.
Vyhodou je spousta dokumentace a postupu, jak a co udelat.
Zkusim udelat nejaky clanek pro zacatecniky, protoze jsem zacatecnik taky.