Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Crack

Hledám odpověd na jednu otázku. Dokázal by tu někdo v pár bodech řict jakej je princip tvorby cracku ? Jaký programovací jazyk se k tomu využívá co je k tomu ještě potřeba a třeba i co se musí udělat ? Byl bych vám moc vděčný

hehe ..Nemam takové schopnosti abych zvládl naprogramovat crack a nehodlám strávit roky zasvědcováním do logiky cracku a tedlech všech věcí okolo. Jde mi jen o princip, potřebuju to do školní prezentace. Snad se tu někdo najde kdo mi pomůže

Crack = obejiti bezpecnostni ochrany programu.
To znamena, ze musis v danem programu najit misto/mista, kde se ochrana testuje. K tomu potrebujes znalost assembleru + WinAPI (pokud uvazujeme program pro Windows)
Pro napsani Cracku staci libovolny program, ktery bud pozmeni primo EXE nebo provede zmenu v pameti spusteneho programu (na WinNT uz je to obtiznejsi)

Nepotrebujes na to ziaden programovaci jazyk, zobere sa povodne exe a pozmeni sa, trebars aj hex editorom. Az presne vies co mas zmenit (a to je to na co treba hlboke znalosti a skusenosti - na zistenie ze co kde treba zmenit). Nove exe nahradi povodne exe

Na tuto otázku také hledám řadu let odpověď. Vůbec ne proto, abych se něco takového učil nebo dokonce jednou chtěl provozovat. Spolehlivější je si hru koupit v akci :-)..

Věc která by mě zajímala je to, proč to vlastně ty skupiny lidí dělaji? Myslíte, že z toho něco maj? Nějakej finanční podíl? Podlemě riskujou hroznej průs*r. Nebo rejžují na virech, které dají společně s kodem do cracku? Jak ten člověk může přesně vědět, kde ta ochrana je? Nejsou to třeba vývojáři, kdo potom třeba z naštvání doma přeprogramujou ochrany? Díky za odpověď:-)

Mam to z druhy ruky (kamosuv kamos) udelal kdysi crack na Mafii, prej se nudil a nemel co delat. :-)

Jinak k tomu ostatnimu, je to ruzny, obcas v tom viry jsou, lidi jsou ruzny a jako u vseho se najdou i taci co chteji vydelat i na tomhle, ale kdyz mrknes na nejznamejsi web se vsema crackama do her, tak tam absolutne viry nejsou, ty lidi z toho nic nemaji. Klidne bych i veril, ze obcas to muze bejt i nekdo kdo se podili na vyvoji ty hry - rozumej vynese ven exac bez ochrany, na kterym se ta hra vytvorila, protoze ty ochrany jsou casto kupovany a "bali" se to do toho az na konci procesu tvorby hry. Stejne tak, kdyz nekdo prorazi tu ochranu jednou, tak pak uz to jede jak pres kopirak a az tak velkej problem to pro dotycneho nebude.

Ono nekde jsem cetl, ze zjistovali u nejakych filmu, ktery se dostali hodne rychle ven, kdo je vynes a taky prisli na zamestnance tech filmovejch studii, asi nedal zamestnavatel premie nebo co. :-D

No a navic podobne jako lidi nebavi DVD nebo Bluray disky a radeji to online a kdyz neni nabidka oficialni tak si zvykli na uloz.to neoficialne, tak podobne driv lidi nebavilo strkat furt CD-ROM do mechaniky kvuli tomu, ze si chteji na 15 minut zahrat nejakou hru, no a tak ti schopnejsi zacali delat no-cd cracky, no postupne si na to lidi zvykli, ze je to OK.

podaktori si tam nadrbu backdoory ale historicky to robili ludia ktori potom predavali nejake kopie (okrekovane samozrejme) nacierno apod. Pripadne aj nejaki nadsenci ale zas az tak naivny nie som aby som tomu daval moc sanci :D
Takze motivy su najskor sirenie nejakych backdoorov and/or priamy zisk.

Jak ten člověk může přesně vědět

ten clovek to nevi, on to najde. Svojim mozgom. Obama tiez nevedel kde je Osama (hehe pekna slovna hracka) a aj tak ho raz nasiel :D

Este dalsie motivy by mohli byt napr. zviditelnit sa - u crackov byval .nfo subor s nazvom skupiny ktora to krekla mozno aj nejakym kontaktom (samozrejme nie adresa :D), keby niekto hladal nejakeho machra mohol by ich asi kontaktovat, alebo neviem naco tam cpali ten .nfo subor

Dalsi motiv by mohol byt jednoducho averzia voci korporaciam zarabajucim miliony, alebo proste hranie sa na robina hooda ze chudobnym zadarmo, co je ale dost kontraproduktivne (keby vsetci kradli tak by nikto viac hry nerobil ptz by sa mnohomilionova investicia do vyvoja nikomu nevyplatila)

ten obrazek bolo prave logo tej skupiny, pripadne tam mohli byt aj nejake dalsie veci o nich (napr. BBS kedysi), ale dnes to tam uz asi necpu preistotu (kvoli prisnejsim zakonom)

.nfo

NFO files were common, and sometimes required, during the era of the BBS. A typical warez NFO file was elaborate and highly decorated, and usually included a large ASCII art logo along with software release and warez group information.

btw. typicke .nfo novodobejsie
ac3ce9
najlepsia je ta spodna veta najprv to krekne a potom ze chodte si to kupit, nekradnite! :D:D
razor boli napr. svetoznami pamatam si na nich dodnes apod. Je to proste aj vec prestize ked niekomu na nejakom heker stretnuti povedal ze "ja som razor" tak bol urcite v momente povazovany za majster sefa :D Apod.