BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Zkus ty piny nějakou jehlou vyhnout tak, aby se nedotýkaly kostry či mezi sebou navzájem. Pak port vylej gypsem
, aby do něj nešlo nic strčit.
Jak pise Mif, zkusit vyrovnat, treba jehlou, ci plochou pinsetou, zbytek zalezi jen na tve sikovnosti
Rozumím teda tomu, že už to opravit nepude :( ?
Pude. V servisu ti vymění mainboard za několik tisíc peněz českých. Jestli ti jeden chorý port za ty prachy stojí, směle do toho.
Zkusil jsi to vůbec nebo to rovnou vzdáváš?Jak máme vědět,jak jsi šikovný?
Takže se už do toho raději nemám pouštět ? Port jen nečim zalít aby tam nešlo nic strčit?
Zkusit to můžeš.Jsou dvě možnosti:
1/povede se kontakty narovnat a neulomit.V tom případě tam vraž nějaký prodlužovací kabel,redukci nebo usb hub -třeba toto http://www.zbozi.cz/vyrobek/i-box-hub-usb-2-0-4-po rty-cerny/ a něčím to přilep,ať se vstup moc nemele nebo nevypadne.Přímo bych to už nepoužíval,jinak se to ohne zase.
2/oprava se nepovedla,tak to můžeš zalít nebo přelepit.
To už podle mě spravit nepůjde, chybí tam i ten plastový černý bezmek (destička). Narovnej ty plíšky (s vypnutým NTB a vysunutou baterií) a zalej to tavnou pistolí.
Mám tu starý notebook od HP, nefungovaly mu USB právě z tohohle důvodu. Oba porty byly ve stejném stavu, jako ten tazatelův. Narovnal jsem plíšky, externí disk bych k tomu nepřipojoval, ale na flash disky, myš a klávesnici je používám už rok.
Toto jsem měl právě na mysli. Pokuď bych nějak ty piny narovnal a sehnal z jiného nefunčkního USB portu/prodlužovače tu destičku (kterou jsem bohužel ztratil :( ) mohlo by to fungovat? A hrozí nějaké nebezpečí poškození notebooku ?
P.S. Jak už jsem říkal po zasunutí myši do toho portu se PC vypne, pokuď ale zapnu PC s myší v tom portu PC běží, nevím jestli je to něco jako zkratová ochrana ?
Jinak děkuji za všechny názory