Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškozený USB port

Dobrý den,

dneska jsem zapojoval myš do USB portu v notebooku a notebook se vypl. Koukl jsem se tedy co stím je a s hrůzou zjistím, že port je v hrozném stavu (viz. fotky). Nevím kdy a jak se to stalo, ale je možné to nějak doma opravit, popř. kolik by stála oprava v servisu? Pokuď by to šlo zvládnout doma, tak co je k tomu potřeba? nový USB konektor ? Děkuji.

fotky:

kz69.jpg
3bmm.jpg
r4aj.jpg

Zkusit to můžeš.Jsou dvě možnosti:
1/povede se kontakty narovnat a neulomit.V tom případě tam vraž nějaký prodlužovací kabel,redukci nebo usb hub -třeba toto http://www.zbozi.cz/vyrobek/i-box-hub-usb-2-0-4-po rty-cerny/ a něčím to přilep,ať se vstup moc nemele nebo nevypadne.Přímo bych to už nepoužíval,jinak se to ohne zase.
2/oprava se nepovedla,tak to můžeš zalít nebo přelepit.

Toto jsem měl právě na mysli. Pokuď bych nějak ty piny narovnal a sehnal z jiného nefunčkního USB portu/prodlužovače tu destičku (kterou jsem bohužel ztratil :( ) mohlo by to fungovat? A hrozí nějaké nebezpečí poškození notebooku ?

P.S. Jak už jsem říkal po zasunutí myši do toho portu se PC vypne, pokuď ale zapnu PC s myší v tom portu PC běží, nevím jestli je to něco jako zkratová ochrana ?

Jinak děkuji za všechny názory