Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Násobič processoru

Dobrý den,
Mám takoví problém mám novou desku, jelikož mi stará vyhořela.

Název základní desky: Gigabyte GA-970A-D3

V opravě mi vše sestavili přendali komponenty, vše pracuje jak má. Akorát u procesoru mi nejde změnit násobič ze 4x na 16x ( Tedy mi jede pouze 4x 200 na každém ze čtyř jader ). Výsledný takt má být 3200 MHz. Zkoušel jsem násobič změnit v biosu i přes program jako je EasyTune, AMD OverDrive, ale bez výsledku. I když mi Aida64 ukazuje, že jede na 3214 není tomu tak přikládám obrázek,report s informacemi o PC a procesoru.

Potřebuji pouze změnit násobič ze 4x na 16x či 16,5x. Nevíte jestli musím něco udělat na na základní desce, nebo dělám něco špatně?

Obrázek
https://docs.google.com/file/d/0B8eUDZ8vwehHaVV0Rz BiWnpmWTA/edit

Report
https://docs.google.com/file/d/0B8eUDZ8vwehHc1kzaG dDMUpGVlE/edit

Je to v poriadku, evidentne tomu nerozumieš. Radím Ti nešahaj na to !!! Má to tak byť - výsledný takt bude vyšší podľa toho ako bude procesor zaťažený.
Keďže procesor nemá nič na práci, tak sa automaticky podtaktuje a šetrí energiu.

Není to v pořádku! Když jsem ještě měl starší desku násobič byl v normě na 16x hrál jsem Call of Duty na plné detaily bez problému i jiné hry, teď se to kouše i na nízkých detailech a zátěž má procesor na 100%

a když deaktivuješ Cool&Quiet? nebo zkus dát Auto, tak co to dělá v CPU-Z sleduj frekvenci a BIOS má deska aktuální? možeš zkusit aj default nastavení.

Když dám Auto. je to stejné jako když tam dám 18x,30x BIOS má aktuální včera jsem aktulizoval, defaultní nastavení jsem zkoušel taky, zkusím vypnout ten Cool&Quiet ... v CPU-Z to samé max 803Mhz při zátěži na 100% to ukazuje všechno.

Ten násobič právě řeším, v BIOSU mám násobič 16x frekvence sedí, násobič se v BIOSU taky ukáže 16x, ale ve windowsu zase pracuje na 4x 200 ( 800Mhz ) podle všechn možných programů ( AIDA,CPU-Z, EasyTune, AMD OverDrive apod. ). Windows skóre 3,1 CPU to i Dvoujádro starý 5 let u otce je 5,3. Hry co jsem dříve hrál na plné detaily bez problému se hrát nedají.