Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ohodnoťte prosím lepší kancl pc kde rozhoduje nižší cena

prosím o posouzení této konfigurace. PC je pro práci s textovým editorem, internet, žádné hry, poslech muziky a občasné stažení video záznamu a úprava z digi kamery + nějaká editace fotek. O nějakou rychlost a výkon nejde. S ohledem na původní DVD ASUS (bude z původního PC) jsem volil opět ASUS RW ale prý je to Pioneer. Skříň se zdrojem není vybraná prosím něco doporučit, jen má mít vpředu bez krytky vstup na usb a sluchátka+mikr.

deska ASUS M2NPV-VM
procesor Athlon 64 3500 + box
hdd Samsung SP 2514N PATA 250GB
paměť DDR2 A-Data Vitesta 512MB PC 667
fdd sony
skříň + zdroj400W ? do 1300Kč
DVD Asus DRW-1608P3S

celkem to vyšlo na cca. 11tis.

OS bude z původního xp home ;-), paměti jsem vybíral spíše podle ceny a časování pamětí je snad důležité spíše při taktování ne ? Nejsem zase kovaný v tuningu a zvyšování výkonu, ale vzhledem k použité int. grafice se to asi taktovat moc nedá (ani to není požadováno). A od kterého výrobce tedy skříň se zdrojem ?

Časování RAM je důležité pro chod PC, přetaktování neber v potaz.
Určitě jsou lepší DDR CL 2.0 nebo 2.5, než DDR 2 CL 5 nebo i 4,
žádný tuning atd. nemám na mysli.

Skříň si kup takovou, jaká se ti líbí. Osobně bych bral takovou,
u které nemusíš otevírat kryt pro vložení CD-DVD a aby měla USB vývod
vpředu atd ...
Zdroj kup raději značkový : Enermax, Fortron nebo jiný.

Můžeš se podívat na tuhle stránku a vybrat si podle libosti nebo výrobce :

http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zo b=2&pol=10

dobře tedy, jakou levnější paměť 512 Mb do té desky přímo doporučíte ? Může to být i klidně od alfacompu. Ještě přemýšlím, zda by tam nestačil Athlon 64 3000+ rozdíl 500Kč oproti 3500+ Za odkaz na skříně děkuji.

Vzhledem k určení PC bych klidně zvolil desku se starším chipsetem
a podporou mnohem lacinějších DDR. Procesor by ti bohatě stačil
klidně Celeron D nebo Sempron. Dá se na tom dost ušetřit.
Case neber Eurocase se zdrojem, jiných kousků si najdeš na netu hafo.

Ja pujdu proti Fuentemu:-) - dej tam tu nejlevnejsi pamet, co sezenes. Usetrene penize investuj do disku (to se ti bude na editaci videa hodit mnohem vic) a kdyby ti slo o surovy vykon, tak kazdou stovku investovanou do CPU poznas v narocnych operacich mnohem vic, nez stovku investovanou do pameti s lepsim casovanim atd...

Rekl bych, ze pro kancelarskou praci je to zbytecne moc vykonny - pokud nebudes to video strihat casto, klidne bych bral "lehci" CPU.
Slusny zdroje jsou i Seasonic, mam dva a jsem s nima spokojenej.
Doporucuju nainstalovat nejakej program na podtaktovani, treba RMClock.

Ze se pri beznym provozu muze Speedfanem vyrazne zpomalit vetrak procesoru (a patrne i o par wattu snizit spotrebu).
A64/3000+ se pri podtaktovani na 800MHz uchladi jakymkoliv vankem, standardni box chladic s vetrakem na 25% je postacujici. Zatizeni pri bezny praci je i tak v radu jednotek procent.

K původnímu : Doporučil bych jednoduše nějaký online konfigurátor sestav, třeba jako :

http://www.dxt.cz/?Mode=ShopInfo&ISrc=konfigurator/ asp/konfigurace.asp?id=43994&typ=12

zároveň bych úplně v klidu napsal na Alfacomp a Czechcomputer s přesnými tvými požadavky,
rádi ti odpoví, je to pro ně kšeft. Desku seženeš klidně za 1500 i s integrovanou grafikou.
Díval jsem se teď asi půl hodiny po obchodech a výběr je fakt velký.
Samozřejmě online konfigurátory má i Alfa a Czechcomputer, od DXT nic neber,
protože mi nebyli schopni za tři týdny dodat požadovanou klávesnici a to jim nezapomenu.

Na video chces pouzit len 512MB ram? Min 1GB ak nechces pritom stravit mladost. Neviem co sa tu bavite o casovani a takte ked rozdiely medzi pamatami su min a pre bezneho usera nepostrehnutelne.
Spracovanie 15min videa na Athlone3000+ 1GB ram...trva cca 60min to eln aby si mal predstavu.
Este aby si nebol prekvapeny...chystas sa asi pouzit OEM verziu win na inom pc s inou doskou co ti MS pravdepodobne neumozni pretoze licencia bola viazana na predchadzaju hw (dosku).

Kolega píše, že je to na občasnou editaci, na výkonu a rychlosti mu příliš nezáleží.
Pokud ho nic nehoní, tak proč tlačit na pilu jen kvůli občasné rychlejší konverzi videa.
Kdyby práci s videem používal často a měl nároky na krátký čas zpracování,
tak by to bylo něco jiného a určitě by se vyjádřil :-)
BTW, v případě XP se RAM 1GB opravdu dost hodí.