Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Serial Number

Potřeboval bych od Vás radu, nevím jestli zde někho najdu kdo by mi to dokázel přiblížit. Jak se generuje seriové číslo podle ID pc ?? Jestli by nekdo napsal, jak to probíhá..nechci vědět jak se to generuje jakože přímo generuje, ale co všechno se děje před samotným generováním. Jako třeba jaky ID pc se použije, jak ho vlastně ten program získa ke generování prostě nějak takhle. Nevim jak bych to dokázal jinak vysvětlit, ale doufám že mě tu někdo pochopí.
Děkuji

Bylo mi jasny, že to nikdo nepochpí jak to myslim.
Myslim to tak že se seriové číslo mění podle počítače na kteržým běží. Že na jednom pc jde číslo a na druhym už nepoběží. Že vlasntě podle Pc se vygeneruje nový číslo

A to si len myslis alebo ti to tak napisal vyrobca programu? Moze si vycitat cokolvek z HW, podobne to robi MS. Jak sa to komu kedy posle zavisi od procesu registracie, to si naprogramuje autor programu jak chce.
Ked sa chces bavit o neznamom tajnom programe tak sa neda na to odpovedat

Ono sa prave vacsinou podla PC vobec nemeni, viazat program na PC je velmy zly napad a za taky SW by som ja osobne vzivote nezaplatil.
K drahym SW sa davaju HW kluce (napr. do USB alebo LPT portu) a program sa spusti len ked je strceny spravny kluc v porte, t.j. licencia je viazana na ten kluc (ne na PC = nechut uzivatelov ptz PC mi moze zakjtra skapat a nebudem platit x tisic aby som ich zajtra platil znova nie som prasteny). U HW kluca sa da kluc reklamovat ak skape u vyrobcu SW atd.

MS (mne neni znamy nikto iny) viaze SW licenciu na PC tak ze generuje kod z informacii z SMBios struktur (googli si hlavne structure type 2) a mozno aj z BIOSu samotneho skenovanim F000h segmentu, pripadne k tomu da seriove cislo HDD (vycitatelne z HDD pomocou ATA prikazov) a pripadne k tomu prida MAC adresu LAN karty co je jedinecne cislo. Matematicky to zmiesa dokopy a vznikne dlhy retazec nejakych cisel alebo pismen a ten sa pri aktivovani MS produktu cez internet posle cez internet, pri aktivovani cez telefon sa naklepe cez telefon.

O generování aktivačního klíče podle hw se kdysi pokoušel vydavatel jedné české encyklopedie. Dopadlo to tak, že onen vydavatel zkrachoval.
(Klíč se generoval se to podle výrobního čísla MB, CPU, systémového HDD a ještě nějakého čísla z aktuální instalace Windows, takže kdo musel přeinstalovat windows, ten měl smůlu.)

Pc ID sa obvykle vygeneruje z niektorych kritickych hw komponentov,ktore sa nachadzaju v pc v okamihu inštalacie určiteho programu,toto čislo sa napr.cez internet odošle vyrobcovi programu pri online aktivacii,na zaklade čoho vygeneruje vyrobca dalšie čislo,ktore odomkne plnu funkciu programu,obdobne je to zariadene aj v pripade programov,ktore využivaju hw kluč,kde sa ten vypočet udeje v kluči bez nutnosti online kontaktu s vyrobcom programu a program funguje len tam,kde je vloženy kluč.....

Asi viem na čo sa pýtaš... Robil som kedysi dávno ochranu pre svoje programy na tomto princípe.

Užívateľ dostal program na skúšobnú dobu - trial. Program vygeneroval číslo, ktoré získal z hw počítača na ktorom bežal. Zdroje pre toto číslo mohli byť napr:
z BIOS-u, HDD, CPU, sieťovej karty apod. Na základe tohto čísla - nazvime ho inštalačný kód (ID ako to nazývaš), som potom generoval registračný kód, ktorý bol nutný pri registrácii programu.
Čiže vygenerovaný kód bol neprenosný a bol zviazaný s hw jedného konkrétneho počítača.

jenom jsem se chtěl zeptat, když vlastně ten program při instalaci si vydegeneuje z nějakých HW komponent to "ID" a pak z toho čísla vydegeneruje nějaké sériové číslo. Které se vkládá při registraci programu, ja ten uživatel dostane do rukou to ID pc když ho tam musí taky vložit ? Nebo to ID se tam už nastaví samo automaticky ?? Snad pochopíš na co ptám

Ako si správne napísal - program si sám vygeneruje ID, to potom musí "nejakým" spôsobom (v časoch, keď ešte nebol internet tak rozšírený telefonicky, e-mailom apod.) zaslať autorovi programu - dnes sa program môže spojiť so serverom na internete automaticky. Užívateľ obdrží mnou vygenerovaný registračný kód (po zaplatení samozrejme :-)), ktorý zadá do programu. To je všetko.