Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vtipy vo Windows (nie o Windows, ale vo Windows)

Vtip č. 1 (kto vysvetlí ma u mňa :beer:):
[http://img89.imageshack.us/img89/2420/bezejmnazd1.p ng]

Vtip č. 2 (neviem to teraz overiť, ale kedysi som nemal WinAce a robilo to vždy):
Otvorte ZIP v Exploreri. WinXP ho plne podporuje a predsa sa nám otvorí okno s vyhľadávaním. Zaujímavé, však?

Kategória je preto Operačné systémy, lebo je to neštandardné správanie systému, ktorému nerozumiem, ale je pravda, že sčasti to beriem aj ako pokec, kde by ďalší mohli pridávať vtipy, ktoré im pripravil ich systém. Ale ak si niektorý z moderátorov pomyslí, že to patrí do pokecu brániť mu nebudem.

Vtip č. 4: Chyba v systéme?

Chystám sa preinštalovať Windows a tak som skopíroval celý disk D (bude sa formátovať) na disk G. Zaujímavé však bolo, keď som začal kopírovať do prázdneho adresára a ku koncu kopírovania som dostal otázku, či chcem prepísať súbor. Skoro ma natiahlo. Ako je to možné? Pozrite si výsledok pátrania (všimnite si označené súbory:
[http://img243.imageshack.us/img243/7686/schrnka01jj 9.gif]
Jedná sa o problém s dlhými názvami súborov. Rozumiem tomu, ale cez to všetko to považujem za chybu v systéme.

Ja beta verziám toľko verím. Ide o to, že k súboru sa v systéme dá pristupovať cez DOS aj Windows názov a naastala ich kolízia, nakoľko sa pri skopírovaní prvého súboru vytvoril DOS názov, ktorý mal druhý.

Skoro bych řekl, že pokud ta aplikace je psána pro Win a běží ve Win, pak (příčí se mi ten pojem, ale budiž) "přistupuje k souborům přes Windows název" (dal jsem to pro jistotu do uvozovek). Nevidím žádnej důvod k jakékoli kolizi.

Pavel