Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vtipy vo Windows (nie o Windows, ale vo Windows)

Vtip č. 1 (kto vysvetlí ma u mňa :beer:):
[http://img89.imageshack.us/img89/2420/bezejmnazd1.p ng]

Vtip č. 2 (neviem to teraz overiť, ale kedysi som nemal WinAce a robilo to vždy):
Otvorte ZIP v Exploreri. WinXP ho plne podporuje a predsa sa nám otvorí okno s vyhľadávaním. Zaujímavé, však?

Kategória je preto Operačné systémy, lebo je to neštandardné správanie systému, ktorému nerozumiem, ale je pravda, že sčasti to beriem aj ako pokec, kde by ďalší mohli pridávať vtipy, ktoré im pripravil ich systém. Ale ak si niektorý z moderátorov pomyslí, že to patrí do pokecu brániť mu nebudem.

Soubor je ve své podstatě soubor jedniček a nul. Tyto jedničky nejsou zapisovány jen "tupě" přímo na disk, ale podléhají několika algoritmům. V prvé řadě je třeba zajistit, aby nebyly zapsány udáje mnohokrát po sobě. Například tři nuly vedle sebe (to jsem si vymyslel). Protože v takovém případě by hlavička při čtení nedokázala zjistit kolik nul tam je a kolik jich tam není. Je tedy nezbytné zajistit pomocí algoritmu takové kódování, aby k tomuto stavu nemohlo dojít.
Dalším algoritmem je komprese. Pokud mám kód kde je 1000x 1 a 2500x 0 tak určitě by bylo dost nevýhodné to zapisovat přímo.

Toto je najnebezpečnejší Windows. Nie je totiž ani zaplátaný. Tiež nedôverujem kompresii, takže pri čistený disku nepovolím nič skomprimovať. Ale teraz sa chystám preinštalovať Windows nanovo so všetkými záplatami a (pomocou nLite) a tam by to už mohlo byť tým.

Preto som napísal, že sčasti to považujem aj za pokec, že aké vtipy si na nás pripravil Windows. Za problém to rozhodne nepovažujem. Síce teraz neviem, koľko to má vlastne na disku, ale nie je to pre mňa také podstatné. Na druhej strane ohľadne toho ZIPu sa nevyjadril nikto. Ako je to teda s tou podporou ZIPu? Ešte som ZIP otvorený v Exploreri nevidel.

Z toho si nič nerob. Ja keď robím screenshoty do poradne, tak otvorím editor, Ctrl+V, kliknem na disketku a uložím. No a potom tradične Storno. Ejha, tam som kliknúť nemal, potom kliknem na krížik a konečne to zmizne. Raz som tuším klikol na Storno 3x, kým mi došlo.:-)

Ďalší vtip:

Známemu blblo Pinacle Studio, tak sme ho odinštalovali a nainštalovali. Na ploche mal zrazu dve ikony. Obidve spúšťali Pinacle. Tak sme jednu vyhodili do koša a spustili sme to druhou. Systém začal hľadať a ikona trochu zbledla! Nevedel nájsť Pinacle. Tak sme ikonu vrátili (myslel som, že to bol odkaz na odkaz a preto to blblo) a pozrel som cesty. Boli rovnaké. Vyhodil som druhú ikonu a ide to.

No veru unixové systémy začínajú mať môj obdiv. Ale ten pramení hlavne z dokonalosti nadobudnutej kvalitným open source, čiže Linux. Normálne uvažujem postupne sa naučiť robiť všetko čo sa len dá v Linuxe a možno potom aj ostať tam. Dokonalé a zároveň jednoduché (myslím náročnosť na hardware).

K tómu ZIPu: Windows XP plně podporuje komprimaci do ZIP i rozbalení ZIPu a to tak, že se nemusí extrahovat, ale v exploreru přímo vidíš ty soubory co v tom ZIPu jsou.
Prosím nepodceňujte Windows XP, jedná se o plně vybavený operační systém, avšak je neznalými uživateli mnohdy podceňován.

Ty adresáře, komprimované v zip mají při standardním nastavení a bez asociací přes ikonu takové zdrhovadlo. Když na ni klikneš, otevře se dialog... No zkrátka samé klikání. Třeba si to na sebe vzal ten WinAce. Já používám WinRar a mám zase "knížečky", nebo co to je.

Vtip č. 4: Chyba v systéme?

Chystám sa preinštalovať Windows a tak som skopíroval celý disk D (bude sa formátovať) na disk G. Zaujímavé však bolo, keď som začal kopírovať do prázdneho adresára a ku koncu kopírovania som dostal otázku, či chcem prepísať súbor. Skoro ma natiahlo. Ako je to možné? Pozrite si výsledok pátrania (všimnite si označené súbory:
[http://img243.imageshack.us/img243/7686/schrnka01jj 9.gif]
Jedná sa o problém s dlhými názvami súborov. Rozumiem tomu, ale cez to všetko to považujem za chybu v systéme.

Vtip č. 1: Vyriešený.
Jedná sa o C:\WINDOWS\system32\dllcache, kde sú takmer všetky súbory komprimované.

Vtip č. 2:
Známemu som inštaloval WinXP z môjho CD a potreboval som otvoriť ZIP. Prvýkrát v živote som to videl otvorené, takže mám podozrenie, že nastavenie systému zrejme ovplyvňuje CD dodané k mojej doske, z ktorého inštalujem ovládače hneď po nainštalovaní systému.