Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak fotit ostré fotky?

Trochu obecný dotaz - pro ty, kdo rozumí technice dig. focení.

Poraďte mi, jak vyfotit ostré snímky. Mám sice levnější kompakt, přesto si myslím, že z toho neumím vydolovat maximum.
Jak fotit ostře - co se má nastavit atd...?
díky

Aby byla fotka ostra, potrebujes:
cas, dostatecne dlouhy, abys to udrzel bez chveni ruky (pri peknem pocasi to snad ani zkazit nejde)
na fotaku nesmis mit zapnuty nejakou naslednou upravu fotek - rozmlzeni, vysokou redukci sumu apod.

Nepises ani jaky mas kompakt, ani na jaky rezim s nim fotis. Zkus se trosku vic rozepsat, pripadne priloze nejakou neostrou fotku.

Podle mě jsou ty obrázky docela v pořádku. Otázka je, jestli je ty vidíš stejně, jako já.
Zkoušel jsi je prohlížet na jiném monitoru, případně i na jiném PC?

Neostrost může vzniknout buď rozklepáním ruky, nebo pohybem objektu, který fotografujete. Zkuste postavit foťák na stůl, nastavit samospoušť na 10s a nechat jej pořídit statickou scénu. Pokud i potom bude snímek rozmazaný, bude vada na fotoaparátu. Pokud chcete dobré rady jak lépe fotit, mrkněte na www.tipyjakfotit.cz