Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém s pamětí ram nespusti se pc

Dobrý den , potřeboval bych poradit moje zakladní deska je Asus M5A99X EVO a Ram : ZEPPELIN 4GB KIT DDR3 1333MHz GOLD počitač normalně fungoval ale dnes jsem menil k procesoru novy chladič a musel sem vyndat celou zakladni desku a když sem to všechno namontoval zpátky a jsem zapnul pc tak mi nabehnul ale nabehlo mi pouze 2GB ram a pak když sem vyndal jednu ramku dal ji do jineho slotu už se pc nespustil a svítí mi červeně dioda s chybou ramek zkusil sem už všechny možnosti vymeny ramek do ruznych slotu a nefunguje ani jedna, tudíž nemůžu spustit ani pc prosim o radu předem děkuji za jakoukoli odpověd.

počitač normalně fungoval ale dnes jsem menil k procesoru novy chladič a musel sem vyndat celou zakladni desku a když sem to všechno namontoval zpátky

taky existuje moznost, ze jsi vsechno nezapojil spravne, tedy tak jak to bylo predtim.
Premyslej o tom... a az budes zitra odpoledne zoufaly a porad to nepujde, zkus vse znova zapojit

odpojil si zdroj od 230V ked si vytahoval tu cmos baterku? Ked ne tak si to mozes zopakovat. A nechaj tam len jednu RAM, potom inu.
Niektore dosky maju tlacitko na RAM rekonfiguraciu, ked svieti ta LED, pozri si to v manuali a ak to tam je tak zmackni to tlacitko.

Budes muset skontrolovat aj vsetko ostatne ci si to namontoval a zapojil spravne. Napr. dodatocne napajanie zdroja do dosky a podobne veci