Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reistalace Win XP Profi?

Zdravím, můj dotaz směřuje do míst, kde se mezi mými kamarády vedou nekonečné dohady, jinak řečeno, nikdo mi nedokázal pořádně poradit - Přijdu při reinstalaci Win XP Professional s SP2 o všechna uživatelská data, popřípadě za jakých okolností? Mám vše na jednom diskovém oddílu C: a používám systém souborů NTFS. Díky

Razorjack

Co znamena reinstalace ?
Pokud reinstalaci myslis preplacnuti exisujicich Windows pomoci opravy instalace, pak o uzivatelska data neprijdes, ale nic ti to neprinese.
Jinak si reinstalaci na stejny disk predstavit nedovedu, krome zruseni vseho, co na disku je a nove ciste instalace. Pak samozrejme prijdes o vsechno

Pokud myslis pouziti nejakeho recovery CD, dodavaneho firmami jako Autocont apod. Pak prijdes o vsechno protoze to neni preinstalace, ale obnoveni obrazu - budes mit pocitac jako v okamziku, kdy jsi jej koupil

Není to tak úplně pravda. Ke zrušení Windows na disku není nutno mazat úplně všechno. Stačí adresáře Windows, Program Files a snad i Document and Settings - v posledně jmenovaném adresáři mívají mnozí ukryto nevěřitelné množství dat, tak data z nich je nutno přelít jinam. Potom ještě mohou vzniknout problémy s právy k adresářům (na NTFS), což by v konečném důsledku mohlo vést ke ztrátě dat v těchto adresářích.
A samozřejmě - obnovení z obrazu (viz zmiňované recovery CD) vede ke ztrátě dat na přepisovaném oddílu.