Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypíná se deska - asi se přehřívá procesor

Dobrý den, mám problem s deskou.
Když chci nainstalovat operační systém Windows , tak se počítač hned vypne, nebo když mám spuštěný počítač délší dobu.
Zkusil jsem vyměnit chladič, ale nepomáha to.
Zdrojem to není, nebot jsem zkoušel vyměnit zdroj za silnější astále bez varování se počítač vypne.

Jedná se o PIII 1,7 GHZ.

Moje teorie je v tom, že díky výšení početního výkonu dojde i ke větší spotřebe a tudiš se na procesoru zvedne i teplota. A deska odpojí zdroj na přehřátí.

Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Jestli to skutečně kolem 50stupňů spadne tak bych se první snažil tu teplotu sundat dolů jestli to pomůže. Asi bych zkusil vyměnit chladič nebo nanést pastu. Teď v zimě by to nemělo mít 47stupňů v klidu. Možná ti to ukazuje teplotu čidla v patici pod proceosorem a čidlo co má procesor v sobě naměří víc a tak to shazuje.