Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Licence serveru WS2012 Foundation

Tak nevím, jestli jsem neudělal chybu...
Zakoupil jsem tento server včetně operačního systému Windows Server 2012 Foundation dle popisu na webu (15 uživatelských licencí v ceně) a teď chci dokoupit CAL licence a koukám jako blázen, opravdu je těch 15 licencí myšleno jako "Foundation maximálně 15 uživatelských účtů" jak píšou třeba zde nebo "Maximální počet uživatelů : 15 (vynucený licenčními podmínkami) " zde???

Tak to asi budu muset dokoupit nějaký upgrade na plnou verzi, když chci cca 15 až 20 uživatelských CALů a cca 60 až 100 CALů pro počítače a hlavně chci tam spravovat cca 200 uživatelských účtů?

To mají ale pěkně matoucí popis na CZC! Bohužel jsem to kupoval v časovém presu a nezkoumal podrobnosti...

No je to školní server, tak jsem myslel učitelé z libovolného PC přes uživatelský CAL a žáci (cca 200) na cca 50-ti PC přes ten CAL na zařízení. Ale když to nejde kombinovat, musím přes CAL na PC.
Máme zatím jen jeden MS server a nevypadá to, žebysme jich měli víc, "per server"? To jsem moc z toho odkazu moc nepochopil...

problém je, že licencování MS produktů nerozumí pořádně ani lidi z MS :-)

Co ti můžu poradit, je zavolat někam, kde mají MS specialistu na licencování, ten by měl mít proškolení na AKTUÁLNÍ licenční pravidla (protože ta se téměř neustále mění), popsat přesně "HW zadání" a nakoupit licence podle jeho návrhu.