Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí pevný disk, Western Digital, 2,5", 320GB nekomunikuje s pc

Dobry den, mam velkej problem s hdd před tim fungoval jak měl jednoho dne prostě nechce komunikovat s pc
když ho napojim do usb tam slyšim jak se sepne a a beži a s pc se nespoji a po cc 1 min vypne a tak pořad dokola .
Mě ani nejde o hdd ale o obsach rodine foto a videa a jinde je nemam tak se ptam jestli by bylo možne nějak ty data ještě zachranit a jak a nebo kam se mam obratit děkuji

jedna se o tento hdd http://www.printsmartshop.cz/product/externi-pevny -disk/320-gb/externi-pevny-disk_-western-digital/1 54738

Přečtěte si návod na záchranu dat z harddisku (reklama) (los)

1) Zkusit HDD v jiných USB portech, zejména těch v zadní části PC.
2) Vyzkoušet HDD na jiném PC.
3) Vyzkoušet jiný kabel, s posíleným napájením (Y kabel).
4) Na záchranu dat existují firmy, avšak za nemalý peníz.

hračka jako přenosný disk se nikdy (to znamená nikdy) nepoužívá jako trvalá záloha originálních souborů.
můžeš ho zkusit rozštípat a zapojit přímo do pc, ale i tak se obávám, že to bude furt to samé.

edit: ha, kolezi dávají šanci. tak doufej.

a napájet SATA konektor.

co to dělaj za krámy?

to je servisní konektor, jeho zapojení a protokol zná nejspíše jen WD.

co bych ti doporučil:

1. demontovat desku (potřebuješ malý torx šroubovák)
2. zkontroluj si, že deska má layout stejný jako ta na obrázku (přece jen máš trochu starší disk z roku 2009) a že se tam nachází čtveřice kondíků (viz kroužky), které je třeba odpájet

[http://pc.poradna.net/file/view/24305-wdback-jpg]

3. a následné zapojení SATA konektoru:

[http://pc.poradna.net/file/view/24306-wd-final-jpg ]

(upozorňuji, že to je strašná piplačka a že budeš potřebovat kvalitní hrotovou páječku)

edit: popsaný postup slouží POUZE k záchraně dat, původní disk je tímto navždy odepsaný.
edit2: poslední pin nejblíže tělesu motorku není pinem, ale GND, je třeba nejprve oškrabat nepájivou masku a připájet na zemnící plochu.