Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Defragmentace disku

Dobrý den,

chci se zeptat, zda je lepší defragmentovat harddisk klasickým Windows nástrojem na defragmentaci, nebo je lepší k tomu použít nějaký specializovaný software - případně se Vás chci zeptat, jaký program doporučujete (může být i placený, rád si jej pořídím, pokud bude opravdu účinný).

Dále se chci zeptat, zda je možné s počítačem během defragmentace pracovat, nebo je lepší to dělat např. přes noc.

Mockrát díky za odpověď(i) a přeji pěkný den

culík1

Pokud tvá duše touží po specializovaném nástroji, tak dle mého mínění zcela a beze zbytku postačuje program Defraggler, který je zcela zdarma a je ku stažení na stránkách www.piriform.com . Osobně na něm oceňuji, že lze udělat analýzu disku/flashky a potom vybrat, které soubory mají být defragmentovány. Po případné kritiky uvádím, že to často používám u svých multi-bootovacích USB zařízení, kdy otevírané obrazy .iso, .img a podobně nesmějí být fragmentované. Až na tyto zmiňované případy zcela souhlasím s Karlem, že se význam defragmentace všeobecně dost přehání (a to jsem ze staré generace, kdy jsem mnohou hodinu strávil, za použití utilit páně Nortona, při defragmentaci disků směšných velikosti 20-40MB).