Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zvýšiť rýchlosť flashdisku pod Windows?

Už pol roka mám flash disk 256 MB. Pod Windows som dosiahol maximálne tieto rýchlosti:
- čítanie - 4,5 MB/s
- zápis - 1,5 MB/s

Dnes som kopíroval v Linuxe a dosiahol som tieto hodnoty:
- čítanie - 4,0 MB/s
- zápis - 3,2 MB/s

Ešte teraz sa mi z toho "točí" hlava. Ako dosiahnuť tieto hodnoty vo Windows? Zrejme nejaké ovládače. USB? Alebo niečo iné je vo veci? Vie niekto poradiť? Jedná sa o Mandriva Linux 2007 starý asi dva týždne a Windows XP SP2.

Používam len TC. Ale mám zapnutý ten podivný mód kompatibility a ten mi zápis zrýchlil z 0,5 na 1,5 MB/s. Viac som nedostal. Akože svet sa nezrúti, len som ostal prekvapený. Celkovo aj mazanie je utrpenie. Každý súbor sa maže/kopíruje minimálne 1 sekundu, čo pri adresároch s väčším množstvom krátkych súborov otvára nožík vo vrecku.

půjč si ještě jinou flashku na test
nepíšeš verzi tc - od verze 6.53 už se chová korektně
vyzkoušej to pro srovnání ještě v průzkumníkovi/příkazovém řádku
hlásí ti to v ovladačích nainstalovaný usb 2.0?

potom buď změň správce souborů, nebo flashku, nebo verzi tc, nebo chipset usb.

Mas vo Windowse optimalizaciu na rychlost alebo rychle odpojenie?

Linux ma standardne asynchronny zapis, cize "optimalizaciu na rychlost". Potom sa moze stat aj to, ze to skopiruje skoro hned, ale skutocny zapis potom este dost dlho bezi (ako napr. u mna na DVD-RAM).

xp mají přednastavený "bezpečný zápis", ať je možné klíček odpojit aniž data zůstala nezapsaná v bufferu.
to co popisuješ používaly třeba w2000, xp se tak dají přestavit ale kdo viděl maratónce - "není to bezpečné"

kolega by měl pro srovnání vyzkoušet zapsat data v průzkumníkovi, ať může porovnat zda je to věc tc (nebo jeho staré verze), anebo zda si winxp nerozumí s chipsetem, nebo prostě testnout jiný klíček.

to že na flashku se stovky kilových souborů zapisují pomalu, a ani náhodou to nejde srovnávat s trvalou zapisovací rychlostí jednoho velkého souboru, je snad známá věc.

ještě perla na okraj: staré chipsety byly citlivé i na délku prodlužováku do usb, ale u verze 2.0 už by to neměly dělat.