Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zvýšiť rýchlosť flashdisku pod Windows?

Už pol roka mám flash disk 256 MB. Pod Windows som dosiahol maximálne tieto rýchlosti:
- čítanie - 4,5 MB/s
- zápis - 1,5 MB/s

Dnes som kopíroval v Linuxe a dosiahol som tieto hodnoty:
- čítanie - 4,0 MB/s
- zápis - 3,2 MB/s

Ešte teraz sa mi z toho "točí" hlava. Ako dosiahnuť tieto hodnoty vo Windows? Zrejme nejaké ovládače. USB? Alebo niečo iné je vo veci? Vie niekto poradiť? Jedná sa o Mandriva Linux 2007 starý asi dva týždne a Windows XP SP2.

Mas vo Windowse optimalizaciu na rychlost alebo rychle odpojenie?

Linux ma standardne asynchronny zapis, cize "optimalizaciu na rychlost". Potom sa moze stat aj to, ze to skopiruje skoro hned, ale skutocny zapis potom este dost dlho bezi (ako napr. u mna na DVD-RAM).