Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bezdrátové připojení TV k routeru Mikrotik

Na routeru mám nastaveno:

[14590-wifi1-png]

Chtěl bych TV připojit k routeru bezdrátově (ethernet funguje), abych vyzkoušel správnost nastavení wifi adaptéru (nic jiného wifáckého doma nemám).

Spustím hledání
[http://pc.poradna.net/file/view/14631-1-jpg]

Vyberu adaptér (mám nastaveny dva:
1. WIFI-LAN: s přístupem do místní ethernetové sítě
2. WiFi pro hosty: jiný rozsah adres, aby hosté nedosáhli na LAN a fungoval jim jen internet)
tedy WIFI-LAN
[14632-2-jpg]

Zadám heslo pro připojení k WIFI-LAN adaptéru a spustím hledání
[14633-3-jpg]
[14634-4-jpg]

Po chvíli vyskočí toto (při automatickém nastavení IP):
[14635-5-jpg]

Takže zadám ručně (netuším ale zda mohu použít IP televizoru z ethernetu, ovšem nic jiného mě nenapadá, v IP - DHCP Server - Leases nic jiného nenacházím)
[14636-6-jpg]

A výsledek je stejný
[14637-7-jpg]

Mám asi chybu někde v nastavení routeru, co? :-|

Zkoušel jsem přidat DHCP server pro interface wlan (viz úplně nahoře), address pool default-dhcp (co co mám pro ethernet), nepomohlo.

Ja jen stručné poznatky:

WiFi melo nastaveny zvlastni DHCP server - zrusili jsme a nechali jsme to na standardni. Sice by to bylo mozne, ale muselo by se routovat mezi rozsahy
Byl vypnuty vychozi DHCP server - zapnuli jsme
Adresni rozsah pro vychozi DHCP (IP/addresses) byl navazany na wlan interface - navazali jsme ho na bridge. Jinak zakazani wlan shodilo celou sit

OK :)

Akorát mi není jasné, jak jsem se k tomu "zmotanci" dopracoval :-x
No, teď už vím, co a jak.

Problém s "disabled port", jak o tom psal TW, také samozřejmě zmizel.

Takto pak vypadá funkční nastavení:

[14649-14648-wifi-png-png]

Wifi část routeru lze libovolně zapínat/vypínat, TV se pak připojí samovolně sama (automatické viz nastavení nahoře už proběhlo v pořádku).

Škoda, že mi během testování/nastavování utekl zeť s iPhonem, mohl jsem prubnout připojit i jeho telefon. Ale nepředpokládám, že by to nešlo, když konflikt adres byl odstraněn.