Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CMOS CHECKSUM ERROR pri štarte

CMOS CHECKSUM ERROR DEFAULTS LOADED, takáto hláška sa mi spustí pri štarte PC, dam f1 to continue a spusti sa mi windows normálne, ale so zle nastaveným časom, rokom a dátumom, baterku som kúpil novu a stále to robí, CMOS jumper som vytiahol a naspäť založil(ak sa teda tak robi reset CMOS cez jumper) a stále to robí. pridávam fotku tabuľky oi43.tinypic.com/kckugn.jpg

A este vlez do BIOSu a load defaults, save and exit. Ak bude po restarte stale pisat CMOS checkusm error tak je vadna CMOS asi. Alebo je odpalena elektronika okolo 3Vbat napajania. Ptz ak je PC zapnute v 230V tak nepotrebuje CMOS baterku vobec. Predpoklad je ale ze ulozis v CMOS defaults v BIOSe.