Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výdrž baterie u notebooku ?!?

Ahoj, zlobí mě baterie u mého 4 roky starého notebooku ASUS M50 VC AS067C
První rok baterie vydržela cca hodinu (při práci s office/prohlížení internetu), pak výdrž postupně klesala, po roce a půl už nevydržela ani minutu - i když byla 100% nabitá (chtěl jsem notebook přenést jinam a zapojit do sítě - ale ani tu chvilku nevydržela a notebook se vypl; po opětovném zapnutí mi ale ukazovala nějakých 90%!!!)

po 2 letech jsem koupil novou baterii, konkrétně Li-ion Battery Pack A32-M50 11.1V 4400mAh (na doporučení výrobce notebooku) a zároveň nový adaptér - rovněř originál - ASUS (morče překousalo na několikrát kabel)

zároveň jsem si tehdy pročítal různá fóra; zjistil jsem, že bych si měl dávat pozor na teplotu, časté cyklické nabíjení, používání hibernace místo spánku atd. atd...

Tudíž jsem se s snažil tuto baterii tolik nezatěžovat, když mi notebook ležel doma na stole, tak jsem se snažil používat výhradně adaptér a baterii vyndavat...

nicméně to mělo naprosto stejný průběh jako u předchozí - nyní po 2 letech opět výdrž na 0, nevydrží naprosto nic..

navíc jsem dnes instaloval windows 7 64b a tamten jejich nástroj mi hlásí, že baterii bych měl vyměnit, že kapacita je pod 40% (já bych tipoval něco kolem 1 procenta :D)

Nejde s tím něco dělat? četl jsem něco málo o přenastavení v biosu, ale moc tomu nerozumím

a kupovat novou baterii za 1800 Kč na další 2 roky se mi zrovna moc nechce...

Navíc si vzpomínám, že jsem tu už před lety s tímto problémem byl - ještě s tou první baterií a někdo mi odpověďěl, že to není možné, aby baterie vydřžela jen rok a půl a že musí být problém někde jinde....

Každopádně budu rád za návrhy, jak tento problém vyřešit...

Dík moc

Nejde s tym delat nic. Len nekupovat cinske baterky. Ja mam jednu necinsku ta drzi aj po 5rokoch (aj ked samozrejme ne 100% ale povedzme 50).
Neriesim nejake vyndavanie ani nic, ked mozem idem na nabijacku. BTW. ale nehram hry t.j. teploty mi to nedosahuje jak varic ale normalne teplotu okolia

P.S. a samozrejme moze byt aj nahovno elektronika v notebooku. Inac podrobne info zo smartbattery sa da vycitat napr. programom NHC, mozes skusit